Trener Maribora Darko Milanič je bil po tekmi izjemno zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: MMC RTV SLO
Mujan z močnim strelom odločil ob Kamniški Bistrici
Trifković: Po drugem golu Maribora smo razpadli
Porcija mariborskih golov v mreži Rudarja

Potem ko je Olimpija sezono začela slabo – že v 1. krogu je izpadla iz kvalifikacij za Ligo prvakov, izgubila je tudi tekmo uvodnega kroga PLTS-ja v Novi Gorici –, so jo njeni večni tekmeci Mariborčani začeli sijajno.

Vijoličasti so se pričakovano prebili iz 1. predkroga Evropske lige, za nameček so novo sezono Prve lige začeli še z visoko zmago.

Ivković začel, Hotić nadaljeval ...
Pot do treh osvojenih točk in vrha lestvice so začeli tlakovati po dobre pol ure igre, ko je po Derviševićevem predložku z desne strani z glavo ob prvi vratnici zadel Saša Ivković. Velenjčani so na začetku drugega polčasa želeli izenačiti izid, a neuspešno. Po uri igre so gostje stopili na plin in začeli goleado. Najprej se je v 63. minuti med strelce vpisal Dino Hotić, ki je sicer podal v kazenski prostor, a je njegov predložek končal v mreži vratarja Marka Pridigarja. Že pet minut pozneje je isti igralec z natančnim strelom z levico vodstvo svoje ekipe povišal na 3:0.

... Zahović končal
Igra gostiteljev se je sesula kot hišica iz kart. V obrambi so zazevale vse večje luknje, izkoristil jih je najboljši strelec lige iz prejšnje sezone Luka Zahović. Ta je v 73. minuti najprej lepo sprejel žogo in jo s hitrim strelom z desnico mimo vtekajočega Pridigarja poslal v malo mrežico, nato je pet minut pozneje po predložku rezervista Dareta Vršića z levico zadel v levi kot za končnih 5:0. Ob koncu tekme je imel sicer za 6:0 priložnost še Jan Mlakar, a je Pridigar njegov strel ubranil.

Domžale v drugem polčasu strle Krško
V zadnji tekmi 1. kroga so Domžale z 2:0 ugnale Krško. V prvem polčasu so bili gostitelji boljši, v strelih v okvir vrat je bilo 7:0 (na koncu 12:2), prav v zadnjih sekundah so tudi zadeli, ko je Senijad Ibričić izvajal kot, Bizjak pa spravil žogo v mrežo, vendar je sodnik gol razveljavil. V 69. minuti je Domžalam le uspelo, vendar s pomočjo tekmecev. Po zmedi v kazenskem prostoru je namreč Tomaž Zakrajšek žogo poslal v svojo mrežo. Tekmo je odločil nekdanji igralec Krškega, rezervist Tonči Mujan, ki je v 86. minuti s 25 metrov sprožil močan strel, ob katerem je bil vratar Marko Zalokar nemočen.