Daniel Ricciardo bo v nedeljo lovil četrto zmago v karieri. Foto: EPA
Max Verstappen
Max Verstappen, presenetljivi zmagovalec zadnje dirke v Španiji, je kvalifikacije končal v zaščitni ograji, tako da bo dirko začel šele z 21. mesta. "Šlo mi je dobro, a sem očitno nekoliko podcenjeval zavoj. Nisem imel dovolj oprijema in zgodilo se je," je napako priznal 18-letni Nizozemec. Foto: EPA

26-letni Ricciardo je na ulicah Monaka slavil pred obema Mercedesoma, Nemcem Nicom Rosbergom, vodilnim v svetovnem prvenstvu, in Britancem Lewisom Hamiltonom.

Hamiltonova težava z motorjem
Svetovni prvak je imel na začetku finalnega dela težave z motorjem dirkalnika (pritisk goriva), tako da je odpeljal le en krog.

V Monaku mu je bilo vedno všeč
"To je posebno mesto za dirkače in vedel sem, da se lahko izide. Že od četrtka sem imel dober občutek. Tudi v Barceloni sem ga imel, a se tam ni izšlo po mojih željah. Tu v Monaku mi je bilo vedno všeč. Zdaj pa sem dobil še dober paket dirkalnika in motorja, tako da se je vse skupaj poznalo,"
je bil zadovoljen Avstralec. Red Bullu je privozil prvo najboljše startno mesto po letu 2013.

Osem od desetih zmagovalcev s prvega mesta
Ricciardo ima tako dobro izhodišče pred nedeljsko dirko. Na njegovi strani je monaška statistika, saj je od zadnjih desetih zmagovalcev prestižne dirke osmerica začela s prvega mesta. V zgodovino pa se je zapisal kot deseti s prvim startnim položajem v karieri prav v Monaku, kar je pred njim uspelo tudi takšnim legendam, kot sta Argentinec Juan Manuel Fangio in Avstralec Jack Brabham.

Dirka bo v nedeljo ob 14.00. Lansko zmago brani Rosberg, ki je zmagal pred Vettlom in Hamiltonom.