Sergio Ramos je z nebeškim skokom takole ukanil Marc-Andreja ter Stegna. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi v primežu Daniela Carvajala in Luke Modrića. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Branilci Barcelone so dobro ustavili Cristiana Ronalda. Foto: Reuters

Real tako po 14 krogih na vrhu lestvice španskega prvenstva ohranja šest točk naskoka pred velikimi tekmeci.

Barcelona bi po vodilnem golu Luisa Suareza v 53. minuti lahko že zadala usodni udarec Realu, a sta bila Neymar in Lionel Messi nenatančna. Kazen je prišla v 90. minuti, ko je z glavo zadel Ramos.

Varovanci Luisa Enriqueja so imeli žogo več v nogah (55:45), a je ekipa Zinedina Zidana sprožila tri strele več v okvir vrat (6:3).

V prvem delu manjkali zadetki
Prvi polčas je postregel z dinamično predstavo na obeh straneh, ki pa so ji manjkali zadetki. Barcelona je imela žogo nekaj več v nogah, medtem ko je bil Real nekoliko konkretnejši. Tako je v okvir Barceloninih vrat sprožil štiri strele, Barcelona pa le enega. Domači so ob dveh nastreljanih rokah zahtevali enajstmetrovki, a jih sodnik Carlos Clos Gomez ni "uslišal".

Luis Suarez matiral Navasa
Drugi polčas je v 53. minuti dobil nov pospešek, saj je Barcelona povedla. Neymar je najprej izsilil prekršek Raphaela Varana, nato pa sam izvedel prosti strel z leve strani. Žogo je poslal v sredino kazenskega prostora, kjer je bil najvišji Luis Suarez in z glavo matiral Keylorja Navasa.

Neymar in Messi imela na nogi 2:0
Barcelona bi v 67. minuti že lahko odločila tekmo. Neymar je na desni strani kazenskega prostora "prebil" Daniela Carvajala, tako da je sam prišel pred Navasa, a nato meril čez vrata. Malo pozneje se je Neymarju ponudila še ena priložnost, ki pa je prav tako ostala neizkoriščena. V 80. minuti je Andres Iniesta izjemno podal do Lionela Messija, a ta z leve strani ni uspel matirati Navasa.

Modrić podal, Ramos zadel v polno
In kdor ne da, dobi. Pritisk Reala je obrodil sadove v 90. minuti. Javier Mascherano je na levi strani napravil prekršek nad Marcelom. Prosti strel je izvedel Luka Modrić, ki je poslal žogo v sredino kazenskega prostora, tam pa je Ramos, ki je ušel domačim branilcem, z glavo poslal žogo mimo Marc-Andreja ter Stegna.

Casemiro izbil žogo z golove črte
Kljub hladni prhi je Barcelona v 93. minuti prišla še do ene velike priložnosti. Navas je po prostem strelu Denisa Suareza izbil žogo na rob kazenskega prostora, kjer je Sergi Roberto streljal z glavo. Žoga je letela proti praznim vratom in šele na golovi črti jo je z glavo - tik pred Mascheranom - izbil Casemiro.