Konstantinos Fortounis je z bele točke popeljal Olympiacos med najboljših 32 ekip v Evropski ligi. Foto: Reuters
Pape Abou Cisse je načel mrežo Milana po uri igre. Foto: Reuters
Navijači Olympiacosa so po koncu tekme vdrli na zelenico. Foto: Reuters
Nogometaši Leipziga so prejeli zadetek štiri minute pred koncem in ostali brez prezimitve v Evropi. Razočaranje po koncu tekme je bilo ogromno. Foto: Reuters
Ljubičić pokopal Rangerse na Dunaju

Na San Siru so rdeče-črni v 2. krogu zmagali s 3:1. Medsebojni tekmi torej nista odločali, boljšo skupno razliko v zadetkih pa so imeli Grki. Po koncu tekme so navijači vdrli na zelenico stadiona Georgios Karaiskakis in se veselili velike zmage.
Zapata najprej v lastno, nato pa v pravo mrežo
Milan je imel dve priložnosti v prvem polčasu, vendar ni uspel zadeti. V nadaljevanju so Grki zaigrali kot prerojeni. Povedli so po uri igre, ko je po skrajšanem kotu Pape Abou Cisse pospravil žogo iz bližine z glavo v mrežo, Gonzalo Higuain je bil nespreten pred svojimi vrati. Deset minut zatem se je Brazilec Guillherme odločil za strel s 23 metrov z desno nogo, žoga je zadela branilca Cristiana Zapato in preletela Pepeja Reino.
Milančani so bili v neugodnem položaju, a le dve minuti zatem so našli odgovor. Po podaji iz kota je Kolumbijec Zapata z glavo hitro popravil napako. Vratar Jose Sa je žogo odbil za golovo črto in glavni sodnik Benoit Bastien je zadetek takoj priznal.
Fortounis kaznoval veliko neumnost Abateja
Odločitev je padla devet minut pred koncem. Po podaji iz kota se je kapetan Ignazio Abate obesil na hrbet rezervista Vassiliosa Torosidesa in Bastien je pokazal na belo točko. Konstantinos Fortounis je z enajstih metrov poslal Reino v napačno smer. V sodnikovem dodatku je Milan vse moči usmeril v napad, tudi Reina je bil pred vrati gostiteljev. Najlepšo priložnost je zapravil Higauin, ki je zadel le zunanji del mreže.

Verbič, Mevlja in Stojanović naprej s prvega mesta
Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je s kijevskim Dinamom v zadnjem krogu doma izgubil z 0:1 proti Jabloncu, a si je že prej zagotovil prvo mesto v skupini K in preboj v šestnajstino finala. Verbič je za ukrajinsko ekipo igral celo tekmo, v sodniškem dodatku dobil rumeni karton, edini zadetek na tekmi pa je dosegel Martin Doležal v 10. minuti.
V skupini C je Miha Mevlja igral vso tekmo za Zenit, ki je izgubil proti praški Slavii v gosteh z 0:2, a vseeno osvojil prvo mesto v skupini. V skupini D je Petar Stojanović prav tako igral celo tekmo za zagrebški Dinamo, ki je že pred tem osvojil prvo mesto, tokrat pa se z Anderlechtom razšel brez golov.

Reginiussen šokiral rdeče bike
V skupini B je spodletelo Kevinu Kamplu, ki je z Leipzigom doma igral le 1:1 z Rosenborgom in končal na tretjem mestu skupine B. Matheus Cunha je rdeče bike povedel v vodstvo v 47. minuti, izenačil pa je Tore Reginiussen v 86. minuti. Kampl je igral do 69. minute.
Leipzig bi si z zmago zagotovil drugo mesto, saj je Salzburg v Glasgowu ugnal Celtic z 2:1. Škoti tako napredujejo v šestnajstino finala z veliko pomočjo odpisanega Rosenborga.

V Evropski ligi bodo spomladi tekmovanje iz Lige prvakov nadaljevali Brugge, Inter, Napoli, Galatasaray, Benfica, Šahtar Doneck, Viktoria Plzen in Valencia.