Anthony Randolph je v Tel Avivu dosegel statistični indeks 17. Foto: EPA
Brez poraza ostaja tudi CSKA, ki je slavil v Milanu. Foto: EPA

Američan s slovenskim potnim listom je prispeval 11 točk, dva skoka pa sta mu zmagala do dvojnega dvojčka. Takoj na začetku tekme je bil natančen za tri točke, trojko pa je zadel tudi ob koncu prve četrtine za gostujočo prednost z 18:15. Randolph je bil v nadaljevanju uspešen še enkrat pri metu izza črte, kraljevi klub pa je v drugi četrtini zagospodaril na parketu in naredil odločilno razliko.

V petih minutah in pol so naredili serijo 15:3 in povedli z dvomestno razliko, ob polčasu pa je prednost kluba iz španske prestolnice znašala ogromnih 18 točk. V drugi četrtini, ki je s kar 23:8 pripadla gostom, je bil neustavljiv Jaycee Carroll. Ameriški ostrostrelec je iz petih poskusov zadel štiri trojke. Priigrano vodstvo je v drugi polovici dvoboja Real suvereno zadržal in še nekoliko oplemenitil.

Sergio Llull je bil s 17 točkami prvi strelec Madridčanov, Carroll jih je dodal 16, 12 pa Gustavo Ayon, ki je ujel še 12 odbitih žog, z indeksom 27 pa je bil najučinkovitejši posameznik tekme. Šest minut pred koncem je v igro vstopil Klemen Prepelič, ki je v statistiko vpisal dve točki. Zgrešil je vse tri poskuse za tri.

Švedovih 27 točk premalo za zmago Himkija
V petkovem sporedu je za uvod Barcelona v Moskvi z 80:87 premagala Himki. Thomas Heurtel se je izkazal z 18 točkami in osmimi podajami, Ante Tomić s 16 točkami in šestimi skoki. Jaka Blažič ni igral. Barcelona je vodila skoraj vso tekmo, gostitelji pa so pod taktirko prvega strelca Evrolige (povprečje 25,3) Alekseja Šveda (27 točk in 6 podaj) dvoštevilčni zaostanek v zadnji četrtini oklestili le na eno točko. Še dobri dve minuti pred koncem je bilo vse odprto (78:80), nato pa sta zadela Chris Singleton (16 točk) in Tomić, ki je bil natančen pri obeh prostih metih.
Omić s 16 točkami prvi strelec Budućnosti
Žalgiris je v Podgorici zmagal s 60:72. Budućnost tako ostaja brez zmage v tej sezoni Evrolige, potem ko je proste mete izvajal z manj kot polovično uspešnostjo (8/17). S 16 točkami in šestimi skoki je bil najboljši igralec gostiteljev spet Alen Omić. Pri gostih je z 20 točkami izstopal Brandon Davies.

Panathinaikosu vroči grški derbi
V atenskem derbiju je pred več kot 17 tisoč gledalci Panathinaikos v domači dvorani s 93:80 premagal Olympiakos. Gostje so ob polčasu vodili (41:48), toda Panathinaikos je v nadaljevanju igral bolje v obrambi in tretjo četrtino dobil s 26:14. Lukas Lekavičius je dosegel 17 točk, James Gist pa je bil z 10 točkami in šestimi skoki statistično najboljši pri Panathinaikosu. Georgios Printezis je za Olympiakos prispeval 26 točk (iz igre 10/12) in štiri skoke.

6. krog:
BAYERN - DARUŠAFAKA
116:70 (21.17, 33:18, 33:15, 29:20)
Booker 18, Đedović in Koponen po 16; Evans 20.

MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID
66:87 (15:18, 8:23, 21:25, 22:21)
O'Bryant 17, Sessions 11; Llull 17, Carroll 16, Ayon 12 in 12 skokov, Randolph 11 (1/2 za dve, 3/4 za tri), 8 skokov in 2 podaji v 19 minutah ... Prepelič 2 (1/2 za dve, 0/3 za tri), 1 skok in 1 podaja v 6 min.

ARMANI OLIMPIA MILANO - CSKA MOSKVA
85:90 (21:16, 20:24, 25:23, 19:27)
Micov 24; Higgins 23, De Colo 18.

GRAN CANARIA - ANADOLU EFES
90:94 (25:24, 27:26, 21:20, 17:24)
Strawberry 19, Baez 14; Simon 18, Micić 17, Anderson 13, Pleiss 12.

HIMKI MOSKVA - BARCELONA
80:87 (23:19, 15:19, 21:29, 21:20)
Šved 27 točk in 6 podaj, Crocker 17; Heurtel 18 točk in 8 podaj, Singleton in Tomić po 16, Claver 10, Pangos 8, Blažič ni igral.

BUDUĆNOST - ŽALGIRIS
60:72 (15:18, 18:15, 15:24, 12:15)
Omić 16 (iz igre 7/11, prosti meti 2/5) točk in 6 skokov v 30 minutah, Gordić in Clark po 9; Davies 20.