Trener Reala Pablo Laso se je tako veselil predstave svojih varovancev, med katerimi sta tudi Anthony Randolph in Klemen Prepelič. Foto: EPA
Real še ne pozna poraza v Evroligi. Foto: EPA

Obračun španskih ekip je potekal v Madridu. Ekipa s Kanarskih otokov je po prvi četrtini vodila, košarkarjem kraljevega kluba pa je do polčasa uspelo prevzeti vodstvo, na odmor so odšli s štirimi točkami naskoka (47:43). Ključni mož Madridčanov Anthony Randolph je v prvem polčasu dosegel 12 točk, Klemen Prepelič jih je prispeval devet.

Po polovici igre v tretji četrtini so Madridčani prišli do dvomestne prednosti (57:47), vodili so tudi za 13 točk, a so se do vstopa v zadnjo četrtino košarkarji Gran Canarie približali (62:57).

Real je hitro povedel z dvomestno prednostjo (75:62), Gran Canarii je spet uspelo prepoloviti zaostanek dve minuti in pol do konca (79:73), a več kot to jim ni uspelo. Real je znova pokazal moč in nova zmaga je bila tu.

Randolph je na koncu zbral 20 točk, 10 skokov in dve podaji in je bil prvi mož Reala, drugi pa je bil Prepelič s 13 točkami in tremi podajami.

Poleg Reala ima 100-odstotni izkupiček na dosedanjih tekmah še CSKA Moskva, ki je tokrat po podaljšku ugnala Žalgiris.

Barcelona Jake Blažiča je izgubila na gostovanju pri Panathinaikosu (76:70). Blažič se ni vpisal med strelce. Alen Omić pa je ob porazu Budućnosti s Himkijem dosegel deset točk.