Frank Lampard se ni pretirano veselil izenačenja. Foto: Reuters
Pablo Zabaleta
Pablo Zabaleta je prejel drugi rumeni karton. Foto: Reuters
Eden Hazard in Andre Schürrle
Eden Hazard in Andre Schürrle sta zrežirala vodilni zadetek Chelseaja. Foto: EPA
Leonardo Ulloa
Leonardo Ulloa je z bele točke postavil končni izid. Foto: EPA
Ryan Giggs in Louis van Gaal
Ryan Giggs in Louis van Gaal sta bila potrta na klopi Manchester Uniteda. Foto: EPA
Robin van Persie in Radamel Falcao
Robin van Persie in Radamel Falcao sta zrežirala prvi zadetek vragov. Glavna težava je luknjičasta obramba. Foto: EPA

Chelsea je oddal prvi dve točki v letošnji sezoni, junak na stadionu Etihad pa je bil Lampard, ki je dosegel kar 211 zadetkov v enajstih letih na Stamford Bridgeu.

Gostitelji so bili v prvem polčasu boljši tekmec, a si niso priigrali večjih priložnosti. V 57. minuti je nevaren strel Sergia Agüera odbil Thibaut Courtois, nato pa je Ramires v zadnjem trenutku blokiral poskus Edina Džeka.

Joker Schürrle poskrbel za vodstvo Chelseaja
V 66. minuti je Pablo Zabaleta naredil prekršek nad Diegom Costo in prejel drugi rumeni karton. Pet minut zatem so gostje povedli, Eden Hazard je z desne strani podal pred vrata, na daljši vratnici pa je pritekel rezervist Andre Schürrle in zatresel mrežo.

Lampard jo je zagodel nekdanjim soigralcem
V 78. minuti je Lampard zamenjal Aleksandra Kolarova. Tri minute zatem je Diego Costa po podaji Cesca Fabregasa z levico stresel vratnico. Kazen je prišla pet minut pred koncem, ko je James Milner z leve strani podal pred vrata, kjer je Lampard podstavil desnico in matiral Courtoisa.
"To je zares težka tekma zame, saj so navijači Chelseaja peli moje ime. Nisem si mislil, da bom vstopil in dosegel zadetek. Pri Chelseaju sem preživel neverjetnih enajst let. Bilo bi neprofesionalno, če ne bi prišel na zelenico in opravil svojega dela," je pojasnil Lampard.
Nov grenak poraz rdečih vragov
Nogometaši Leicestra so bili že v izgubljenem položaju, potem pa so v 21 minutah zadeli kar štirikrat in ugnali Manchester United s 5:3.

To je prva zmaga Leicestra doma proti rdečim vragom po novembru 1985, na Old Traffordu pa so slavili januarja 1998. Manchester United ima po petih krogih le pet točk, predvsem obramba pa je zares slaba. Prvič v zgodovini Premier lige je izgubil tekmo, ko je imel že dva gola prednosti. Louis van Gaal in pomočnik Ryan Giggs sta le zmajevala z glavo.

Falcao in di Maria poskrbela za vodstvo 2:0
Rdeči vragi povedli v 13. minuti, ko je Fadamel Falcao ušel po levi strani in sijajno podal pred vrata, na oddaljeni vratnici je Robin van Persie s petih metrov z glavo zatresel mrežo. Le tri minute zatem je Angel di Maria z levico povišal na 0:2 po podaji Wayna Rooneyja. Le minuto zatem je znižal Leonardo Ulloa z glavo po podaji Jamieja Vardyja.

Neverjeten preobrat Leicestra
Tudi drugi polčas so precej bolje začeli gostje. V 49. minuti je Falcao z izjemnim strelom z 20 metrov stresel prečko. Osem minut zatem je vse kazalo, da je tekma odločena, saj je di Maria našel Anderja Herrero, ki je v gneči z levico povišal na 1:3. V 62. minuti je Rafael da Silva v kazenskem prostoru naredil prekršek, David Nugent pa je z bele točke matiral Davida de Geo. Le dve minuti zatem je po podaji Vardyja z levico izenačil Esteban Cambiasso. 32.000 gledalcev na Filbert Streetu je bilo navdušenih, gostje pa nikakor niso več našli prave igre.

Ulloa z bele točke postavil piko na i
V 79. minuti je po veliki napaki Juana Mate do žoge prišel Ritchie de Laet, ki je podal žogo v prazen prostor, Vardy je stekel sam proti de Gei in ga ukanil s strelom po tleh z desno nogo. Najboljši igralec tekme Vardy je štiri minute zatem priigral še drugo najstrožjo kazen, Tyler Blackett je dobil rdeči karton. Ulloa je zanesljivo izvedel strel z enajstih metrov za neverjetnih 5:3.