Cristiano Ronaldo se je maja v Lizboni veselil zmage v Ligi prvakov, na svetovnem prvenstvu pa je s Portugalsko izpadel že po skupinskem delu. Foto: EPA

Drugo mesto je na slavnostni podelitvi Evropske nogometne zveze pripadlo nemškemu vratarju Manuelu Neuerju, tretje pa njegovemu soigralcu iz Bayerna, Nizozemcu Arjenu Robbnu.
Januarja je prejel priznanje za najboljšega nogometaša na svetu. "V devetih mesecih sem dobil dve tako prestižni priznanji, to je lep prelepo," je bil kratek Ronaldo, ki je v pretekli sezoni dosegel rekordnih 17 golov v Ligi prvakov (zadnjega je dosegel v podaljšku finala v Lizboni proti madriskemu Atleticu), v španskem prvenstvu pa je mrežo zatresel 31-krat na 30 tekmah.
29-letni Ronaldo, ki je z madridskim Realom 24. maja osvojil Ligo prvakov, je četrti nogometaš s tem priznanjem. Prejšnja so dobili Francoz Franck Ribery, Španec Andres Iniesta in Argentinec Lionel Messi.

V ženski konkurenci je bilo vse v znamenju Nemk, saj so prva tri mesta zasedle Nadine Kessler, Martina Müller in Nilla Fischer, vse tri članice Wolfsburga, ki je drugo leto zapored slavil v Ligi prvakinj.