James Rodriguez in Robert Lewandowski sta že v uvodne četrt ure potopila razglašeno Borussio. Foto: Reuters
Jupp Heynckes je bil navdušen nad predstavo Francka Riberyja in soigralcev. Foto: Reuters
Nogometaši Borussie iz Dortmunda so pod vodstvom Petra Stögerja v Bundesligi doživeli prvi poraz, a ta je bil res visok. Take blamaže si že dolgo časa niso privoščili. Foto: Reuters
Arjen Robben in Thomas Müller bosta morala še počakati na potrditev novega naslova. V mislih Bavarcev je predvsem četrtfinale Lige prvakov s Sevillo. Prva tekma bo v torek na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Foto: Reuters

Šesti zaporedni naslov bodo izbranci Juppa Heynckesa (konec maja bo drugič odšel v pokoj) lahko potrdili naslednjo soboto v Augsburgu.
Bayern je začel silovito. Že v 5. minuti je Thomas Müller sijajno zaposlil Roberta Lewandowskega, ki se je izognil prepovedanemu položaju in z desno nogo matiral Romana Bürkija. Štiri minute pozneje je Franck Ribery zatresel mrežo in se že veselil, a je nato posredoval videosodnik, saj je bil podajalec James Rodriguez pred vrati v prepovedanem položaju.

Borussia je bila popolnoma razglašena. Po četrt ure igre je David Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer je James Rodriguez s šestih metrov podstavil levico za 2:0. Razigrani Kolumbijec je nato sredi prvega dela podal do Müllerja, ki je z desnico povišal na 3:0.
Gostje niso niti enkrat prišli pred vrata Svena Ulreicha. Minuto pred odmorom je Ribery na levi strani osmešil Lukasza Piszczka in spravil žogo prek Bürkija, Lewandowski pa jo je z bližine potisnil v mrežo. Julian Weigl, ki je po pol ure igre zamenjal nerazpoloženega Gonzala Castra, je v sodnikovem dodatku začetniško izgubil žogo pred svojimi vrati. Ribery si je izmenjal dvojno podajo s Jamesom, nato pa mojstrsko lobal Bürkija. "Petarde" do odmora ni pričakoval nihče na obračunu najboljših nemških ekip zadnjega desetletja.

V drugem polčasu se je dogajanje umirilo, Lewandowski pa je v 86. minuti poskrbel za svoj hat-trick in popolno blamažo gostov iz Dortmunda.

Heynckes: Prvi polčas je bil gala predstava
"V prvem polčasu smo navijačem ponudili pravo gala predstavo. Odlično smo se gibali, tehnično smo odigrali dovršeno. Ob odmoru sem naročil, da znižamo ritem, saj nas v torek čaka zelo težka tekma Lige prvakov v Sevilli. Še posebej sem zadovoljen, ker smo mrežo obdržali nedotaknjeno," je bil zadovoljen Heynckes.

"Zaslužili smo si visok poraz. V drugem polčasu smo imeli srečo, da ima Bayern težko tekmo v Ligi prvakov, zato smo jo odnesli z enim modrim očesom," je dodal trener črno-rumenih Peter Stöger, ki zelo verjetno ne bo trener Borussie v naslednji sezoni.

Bo Niko Kovač nasledil Heynckesa?
Predsednik upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge je potrdil, da bodo novega trenerja predstavili do konca aprila. Vse glasnejše so govorice o Niku Kovaču, ki se je izkazal na klopi Eintrachta iz Frankfurta. O odhodu Roberta Lewandowskega k madridskemu Realu noče Rummenigge niti slišati, saj ima še triletno pogodbo.

Schalke v zadnje pol ure strl Freiburg
V Gelsenkirchnu je Schalke premagal Freiburg z 2:0. Gostje so stavili na protinapade in po uri igre je Vincent Sierro zatresel vratnico. V 63. minuti je branilec Freiburga Manuel Gulde nespretno podrl Breela Embola v kazenskem prostoru. Daniel Caligiuri je z bele točke poslal žogo od vratnice v mrežo.

Napadalec Freiburga Nils Petersen je izgubil živce in je namenil nekaj ostrih besed sodniku Tobiasu Stielerju. Nikakor se ni mogel pomiriti in v 66. minuti je zaradi neprimernega obnašanja prejel še drugi rumeni karton. Trener Christian Streich je nato glasno ugovarjal ob stranski črti. Tudi oba pomočnika trenerja ga nista mogla pomiriti in sodnik Stieler ga je poslal na tribuno. Končni izid je postavil spretni napadalec Guido Burgstaller z diagonalnim strelom v 73. minuti po podaji Nabila Bentaleba.

Köln in Hamburg vse bližje drugi ligi
Zelo napet bo boj za obstanek. Köln, ki se je spomladi pobral pod vodstvom Stefana Ruthenbecka, je doživel pravi polom, Hoffenheim je bil boljši kar s 6:0. Serge Gnabry je bil prehiter za Dominica Maroha, ki ni imel svojega dne. Prva dva gola je dosegel Gnabry, nato pa je v drugem polčasu dvakrat zadel še Mark Uth.

Hamburger SV je osvojil točko v Stuttgartu (1:1) in ostaja na zadnjem mestu. Le čudež lahko reši edino ekipo, ki še ni izpadla iz elitne druščine.