Ava Schollmayer je popravila najboljši slovenski dosežek na 50 m hrbtno. Foto: Aleš Fevžer

Mlada Ljubljančanka je bila nato v finalu z 29,41 nekoliko počasnejša in zasedla je sedmo mesto. Z velikim naskokom in odličnim dosežkom 28,18 je zmagala Rusinja Darja Ustinova, Schollmayerjeva pa je imela priložnost za medaljo, če bi v finalu ponovila rekorden polfinalni dosežek.

Dober čas ob zmagi Phelpsa
Michael Phelps
je na mitingu v Athensu v ZDA uspešno odplaval generalko pred ameriškim državnim prvenstvom, ki bo čez tri tedne. Phelps, 18-kratni olimpijski prvak, je na 100 m delfin plaval 51,67 in postavil drugi najboljši izid sezone na tej razdalji. Po premoru zaradi poškodbe kolena je drugo mesto s časom 53,08 na tej razdalji osvojil Ryan Lochte.