Sam Querrey, 41. igralec sveta, je na dobri poti, da pripravi veliko presenečenje in izloči velikega favorita Novaka Đokovića. Foto: Reuters
Dvoboj Wawrinka - Del Potro se je končal z zmago Argentinca. Foto: Reuters
Serena Williams
Serena Williams se je v treh nizih prebila v 3. krog Wimbledona. Foto: Reuters

Vsekakor sreča za velikega favorita, ki je imel očitno slab dan, a bo lahko še vse popravil v soboto. Querrey je prvi niz, v katerem nobenemu igralcu ni uspel brejk, dobil po podaljšani igri, ki se je končala z 8:6. V drugem nizu je bil Američan, ki je leta 2010 igral v osmini finala Wimbledona, zelo prepričljiv in je z asom, ki ga je serviral na koncu, slavil s 6:1. Đoković, ki lovi koledarski grand slam (torej turnirske zmage na vseh štirih turnirjih velike četverice; polovico dela je že opravil), si je priboril le eno žogo za brejk, igra nikakor ni stekla, Querrey je bil predvsem pri servisih boljši.
Federer prvi udeleženec osmine finala
Toliko bolj prepričljiv pa je bil Roger Federer, ki si je po manj kot uri in pol že priboril zaključno žogo za osmino finala in jo izkoristil za zmago nad Britancem Danielom Evansom s 6:4, 6:2 in 6:2. Že v prvem nizu je Federer po dveh brejkih povedel s 4:0. Razmerje v asih je bilo na koncu 11:0. To je 150. zmaga Federerja na travnati podlagi.

Del Potro izločil Wawrinko
Juan Martin Del Potro je v 2. krogu ugnal Stana Wawrinko v štirih nizih. Švicar, četrti nosilec, je z dvanajstimi "winnerji" prvi niz dobil s 6:3, Argentinec pa je bil v drugem nizu boljši z istim izidom. Tretji niz je odločila podaljšana igra, v kateri je bil Del Potro uspešnejši s 7:2. Boljši je bil tudi v četrti igri, ki se je končala s 6:3. Wawrinka je naredil kar 48 nevsiljenih napak, Del Potro 25.

Sestri Williams napredovali v treh nizih
Na osrednjem igrišču je prva nosilka in branilka naslova Američanka Serena Wiliams v 2. krogu v treh nizih ugnala rojakinjo Christine McHale, ki je 65. na lestvici WTA. McHalova je prvi niz dobila s 7:6 (7), pri čemer je bila Williamsova zelo nervozna in se je večkrat znesla nad loparjem. V naslednjih dveh nizih (6:2 in 6:4) je le postavila stvari na svoje mesto. Servirala je 14 asov (in kar 54 "winnerjev"), nasprotnica le tri (16), tako da precej večje število neizsiljenih napak (Serena Williams 40; Christine McHale 18) za prvo nosilko ni bilo usodno.

36-letna Venus Williams je za zmago v 3. krogu nad rusko najstnico Darjo Kasatkino potrebovala dve uri in 41 minut. Petkratna zmagovalka Wimbledona je prvi niz dobila s 7:5, drugega izgubila 4:6, v odločilnem nizu pa je Venus Williams unovčila izkušnje in bila boljša z 10:8. Dvoboj je večkrat prekinil dež.

Kyrgios spet ni znal krotiti živcev
Petkovo dogajanje je zaznamoval tudi problematični Avstralec Nick Kyrgios, ki se je na novinarski konferenci po zmagi nad Dustinom Brownom (v petih nizih) zapletel v oster besedni dvoboj z enim izmed novinarjev, ki ga je zanimalo, kaj se je dogajalo na začetku tretjega niza, ko je sodnik Kyrgiosa opozoril, da se neprimerno vede.