Anthony Randolph je blestel v Mediolanium Forumu. Foto: EPA

29-letni Randolph je zadel tri trojke iz štirih poskusov, njegov indeks 33 pa je bil najboljši v tem krogu. Stoodstoten izkupiček po dveh krogih imajo poleg Reala še Fenerbahče, Olympiacos in CSKA Moskva.

Milančani so pred 9.560 gledalci v Mediolanium Forumu začeli sanjsko. V prvi četrtini je blestel Vladimir Micov, ki je nanizal 11 točk in po 12 minutah so gostitelji vodili kar z 28:13. V drugi četrtini je Randolph s 13 točkami držal priključek, Milano je imel ob odmoru še devet točk naskoka (50:41).

Sredi tretje četrtine so Madridčani z delnim izidom 11:0 prišli do preobrata (57:61). Razigral se je tudi Walter Tavares, Randolph pa je s trojko poskrbel za vodstvo Reala po 30 minutah (64:67). Milančani so se nevarno približali tri minute in pol pred koncem, ko je Mike James zadel izza črte za 80:81. V naslednjih treh minutah niso dosegli niti točke, Randolph pa je s štirimi prostimi meti potrdil zmago Reala.

V torek sta bila neuspešna Alen Omić in Jaka Blažič. Prvi je ob porazu Budućnosti na gostovanju pri Darušafaki prispeval sedem točk in pet skokov, Blažič pa je za Barcelono, ki je izgubila pri Gran Canarii igral le slabe štiri minute.

Tretji krog Evrolige je na sporedu že v četrtek in petek.

2. krog:
ANADOLU EFES - ŽALGIRIS
79:93 (19:19, 13:27, 16:22, 31:25)
Simon 17, Mičić in Moerman po 14, Pleiss 12; Davies 18 in 7 skokov, Westermann 17, Jankunas 11.

FENERBAHČE - HIMKI MOSKVA
93:85 (28:21, 26:22, 12:20, 27:22)
Melli 16, Muhammed in Datome po 14; Šved 26 (7/12 za tri), Crocker 17.

BASKONIA - OLYMPIACOS
80:85 (19:27, 20:23, 13:17, 28:18)
Shengelia 21, Granger 17; Milutinov 23 in 11 skokov, Spanulis in Toupane 11.

ARMANI OLIMPIA MILANO - REAL MADRID
85:91 (28:13, 22:28, 14:26, 21:24)
James 21, Micov 20; Randolph 25 (5/8 za dve, 3/4 za tri) in 11 skokov v 30 minutah, Campazzo 21, Carroll in Tavares po 12 ... Prepelič ni igral.