Nejc Skubic je popeljal Konyaspor v vodstvo z enajstih metrov. Foto: Reuters
Benjamin Verbič je dosegel izjemen zadetek, ki pa ni bil dovolj za točko v Moskvi. Foto: Reuters
Sehrou Guirassy je obdržal Köln za napredovanje v šestnajstino finala. Foto: Reuters
Dominic Maroh je odšepal z zelenice sedem minut pred odmorom. Foto: Reuters
Peter Stöger in Arsene Wenger sta se pozdravila pred začetkom tekme na stadionu Rhein Energie. Foto: Reuters
Matjažu Keku se z Rijeko ni uspelo prebiti v šestnajstino finala. V zadnjem krogu na Rujevico prihaja Milan. Foto: Reuters

Kozlički so na zadnjem mestu v Bundesligi, kjer še nimajo zmage. Trener Peter Stöger ima še vedno podporo vodstva kluba. Tudi v Evropski ligi so začeli s tremi porazi, a na zadnjih dveh domačih tekmah so iztržili šest točk in se izenačili s Crveno zvezdo na drugem mestu. Beograjčani so v Belorusiji remizirali z Batejem (0:0). V zadnjem krogu se bosta Crvena zvezda in Köln srečala na Marakani, gostiteljem zadostuje točka.
Maroh odšepal z igrišča še pred odmorom
Kapetan Dominic Maroh je bil v začetni postavi Kölna pred 50.000 gledalci na razprodanem stadionu Rhein Energie. Zelenico je zapustil že v 38. minuti zaradi poškodbe stegenske mišice, ki jo je staknil v dvoboju z Olivierjem Giroudom. Najlepšo priložnost v prvem polčasu so imeli topničarji, Francis Coquelin je po pol ure igre stresel vratnico.
Guirassy odločil z enajstih metrov
Odločitev je padla po uri igre, ko je branilec Mathieu Debuchy v kazenskem prostoru podrl Sehrouja Guirassyja. Francoski napadalec je kar sam izvedel najstrožjo kazen in bil natančen z desno nogo. V zadnjih minutah je Arsenal silovito pritisnil, vendar je bil vedno na pravem mestu vratar Timo Horn. V 89. minuti je odbil nevaren strel rezervista Reissa Nelsona, v sodnikovem dodatku pa je zaustavil še strel Jacka Wilshera.

Verbič kljub golu brez zmage v Moskvi
V skupini F je Lokomotiva v Moskvi premagala Köbenhavn z 2:1. Benjamin Verbič je poskrbel za izenačenje v 31. minuti, natančen je bil z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora z leve strani. Žogo je velemojstrsko zavrtinčil pod prečko. Oba gola za Lokomotivo je dosegel Jefferson Farfan, odločilnega v 51. minuti.

Skubic natančen z bele točke
Zelo napeto je tudi v skupini I, kjer sta Konyspor in Marseille remizirala (1:1). Nejc Skubic je v 82. minuti uspešno izvedel strel z bele točke, z desno nogo je žogo zabil tik ob vratnici v mrežo. Predtem je po prekršku nad Mehdijem Bouradbio pri Francozih rdeči karton prejel Jordan Amavi. V 93. minuti je Clinton N'Jie z leve strani podal pred vrata, kjer je nespretni Wilfred Moke poslal žogo v lastno mrežo. V drugi tekmi te skupine je Salzburg s 3:0 premagal Vitorio Guimaraes in si zagotovil prvo mesto.

Rijeka zapravila vodstvo z 2:0 in izpadla
Rijeka je v Atenah vodila z 2:0, AEK pa je na koncu prišel do pomembne točke (2:2). Izbranci Matjaža Keka so z zadetkoma Alexandra Gorgona po pol ure imeli vse v svojih nogah, v prvem delu pa zadeli še dve vratnici (Dario Župarić v 17. minuti in razigrani Gorgon v 21. minuti). Tik pred odmorom je Sergio Araujo iz bližine znižal na 1:2. Končni izid je postavil Lazaros Christodoulopoulos z glavo v 55. minuti. AEK je bil zelo blizu zmage v zadnji minuti, ko je Araujo stresel prečko. Rijeka nima več možnosti za napredovanje.

"Še enkrat smo videli naše težave v tej sezoni. Ko mislimo le na to, da ne naredimo napake, gre vse narobe. V prvem polčasu smo prikazali zelo dobro igro, a te ravni nam ni uspelo zadržati. Vseeno je bila to prava evropska tekma. Po odličnem začetku je prišla 47. minuta prvega polčasa, ko smo prejeli zadetek, in to je zelo vplivalo na nadaljevanje. Zaradi poškodb nekaterih igralcev se je poznalo, da še niso pripravljeni za vseh 90 minut. Zavedati se je treba, da je treba na evropski ravni 95 minut igrati z visoko koncentracijo," je pojasnil Kek.
V zadnjem krogu čez dva tedna na Rujevico prihaja Milan, ki je ugnal dunajsko Austrio s 5:1 in si zagotovil prvo mesto v skupini D.

Atalanta napolnila mrežo Evertona
Atalanta je na Goodison Parku razbila Everton s 5:1 in se uvrstila v šestnajstino finala. Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta sedela na klopi celotno srečanje. Iz skupine E je napredoval tudi Lyon, ki je odpravil Apollon s 4:0.

Matavž ostal brez napredovanja
Lazio je izgubil prvo točko v Evropski ligi, potem ko je obračun z Vitessejem končal neodločeno 1:1. Za Nizozemce je Tim Matavž začel tekmo in igral do 62. minute. Kljub točki so nogometaši Vitesseja še zadnji na lestvici, Lazio je že prvi, Nica pa tudi ne more več izgubiti drugega mesta.

Nova zmaga Zenita
Miha Mevlja je znova odigral celotno tekmo za Zenit, ki je ugnal skopski Vardar z 2:1 in Makedoncem zadal še peti poraz v skupini L. Rusi pa imajo po četrti zmagi 12 točk, eno več kot Real Soceidad, ki je v Trondheimu z 1:0 premagal Rosenborg.