Pyry Soiri je v zadnji minuti poskrbel za senzacijo na Rujevici. Foto: Reuters
Luka Modrić
Kapetan Luka Modrić se je lahko držal za glavo. Prvo mesto je za Hrvaško realno nedosegljivo, za drugo pa se bo treba v Kijevu še zelo potruditi. Foto: Reuters
Louis Schaub in Marko Arnautović
Louis Schaub in Marko Arnautović sta zadala prvi poraz Srbom v teh kvalifikacijah. Foto: Reuters
Tom Lawrence
Tom Lawrence je Walesu priigral tri velike točke. Foto: Reuters
Islandci unovčili velik spodrsljaj Hrvatov
Avstrijci na Dunaju premagali Srbe

Na Rujevici so Hrvati povedli v 57. minuti, ko je iz bližine žogo v mrežo potisnil napadalec Mario Mandžukić. Hrvati niso blesteli, a vse je kazalo na zanesljive tri točke. V zadnji minuti je Nikolas Moisander poslal nevaren predložek v kazenski prostor s prostega strela, Domagoj Vida je bil prenizek, žoga je preletela vse branilce gostiteljev. Na daljši vratnici jo je pričakal rezervist Pyry Soiri in jo s petih metrov z desno nogo zabil v mrežo.
Obeta se napet obračun v Kijevu
S tribun so se slišali glasni žvižgi, navijači so jezni predvsem na selektorja Anteja Čačića. "Zavedam se, da bodo kritike letele z vseh strani, saj izid ni pravi. Prepričan sem, da se lahko izvlečemo v Kijevu in odidemo v dodatne kvalifikacije," je poudaril Čačić.
V skupini I zdaj vodi Islandija, ki je v Eskisehirju odpravila Turčijo (0:3), z 19 točkami in ima usodo v svojih nogah, saj v ponedeljek gosti Kosovo. Ukrajina mora za drugo mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, v Kijevu premagati Hrvaško. Ob morebitnem remiju si bodo novembrski dodatni tekmi zagotovili Hrvati.

Odpisani Avstrijci preprečili srbsko zabavo na Dunaju
Avstrijci, ki so igrali na lanskem evropskem prvenstvu, so bili odpisani že pred zadnjima dvema tekmama, a so na stadionu Ernsta Happla prikazali odlično predstavo. Srbija je povedla v 11. minuti, ko je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Luka Milivojević. V 25. minuti je Kevin Danso z dolgo podajo sijajno zaposlil Guida Burgstallerja. Napadalec Schalkeja je stekel sam proti vratom in zlahka matiral Vladimirja Stojkovića.
Četrt ure pred koncem je razigrani Burgstaller z desne strani lepo podal pred vrata, kjer je Marko Arnautović zatresel mrežo. 28-letni napadalec West Hama se ni veselil zadetka. Rojen je bil na Dunaju, njegov oče pa je Srb. Sedem minut pred koncem je po podaji iz kota zmedo v obrambi Avstrije unovčil Nemanja Matić. Odločilni zadetek je dosegel Louis Schaub v 89. minuti, žogo je z desne strani zavrtinčil pred vrata, Arnautović se je ni dotaknil, a je zelo zmedel vratarja Stojkovića.
Srbija je doživela prvi poraz v teh kvalifikacijah. Izbranci Slavoljuba Muslina o prvem mestu še vedno odločajo sami. V ponedeljek morajo premagati Gruzijo.

V ponedeljek derbi v Cardiffu
Wales se je utrdil na drugem mestu z zmago v Tbilisiju (0:1). Na stadionu Borisa Paichadzeja je odločil Tom Lawrence v 49. minuti z močnim strelom z 20 metrov po podaji Aarona Ramseyja. V zadnjem krogu se bo Wales srečal z Irsko, ki ima le točko manj.

Španci dvignili vozovnico za Rusijo
Španija si je zagotovila udeležbo na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Zdaj je znanih že enajst reprezentanc, ki bodo prihodnje leto nastopile na SP-ju. To so poleg Španije še Rusija, Brazilija, Anglija, Nemčija, Iran, Japonska, Mehika, Belgija, Južna Koreja in Savdska Arabija.

Španci so vse dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. Zadeli so Rodrigo, Isco in Thiago Alcantara. Nekdanji svetovni prvaki so bili konkretni že v prvih 45 minutah, preostalemu tekmecu za vrh lestvice v skupini G, ki vodi na mundial, Italiji, pa niso prepustili možnosti. Azzurri so v Torinu le remizirali z Makedonijo (1:1). V 77. minuti je izenačil Aleksandar Trajkovski po podaji Gorana Pandeva.

V tej skupini je Izrael v Vaduzu z 1:0 ugnal Liechtenstein. S 25 točkami vodi Španija pred Italijo z 20 točkami, tretja je Albanija s 13.