Bogdan Bogdanović (28 točk) je bil spet najboljši košarkar Srbije. Foto: Reuters

V uvodu obračuna popolnoma nezainteresirani Američani so prvo četrtino izgubili kar z 32:7. Srbi so zadevali z vseh položajev, najbolj razpoložen pa je bil igralec tekme Bogdan Bogdanović. Povsem drugače je bilo v drugi četrtini. Američani so topili prednost iz minute v minuto in na odmor odšli le s štirimi točkami zaostanka.

A pričakovanega ameriškega juriša v drugem polčasu ni bilo. Srbija je vzdrževala vodstvo in čeprav so se približali na dve točki zaostanka, Američani niso prešli v prednost. Na začetku zadnje četrtine so Srbi po zaslugi Bogdanovića (28 točk), Vladimirja Lučića (15) in Vasilija Micića (10) povedli za 13 ter prednost v končnici zadržali. Američani so prišli najbližje na minus štiri.

ZDA so po 58 zaporednih zmagah na uradnih tekmovanjih doživele dva zaporedna poraza prvič po letu 2002, ko sta jih v Indianapolisu premagali Argentina in Jugoslavija. Tekma ni odločala o ničemer. ZDA so si že pred tem zagotovile nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto, Srbi pa so ostali brez možnosti neposredne uvrstitve že v sredo po zmagi Francije.

Češki sosedski dvoboj

Srbija se bo za peto mesto pomerila s Češko, ki je bila v sosedskem dvoboju s 94:84 boljša od Poljske. Blesteli so Vojtech Hruban, ki je ob 24 točkah ujel še 12 odbitih žog in zbral indeks 36, Tomaš Satoransky, ki je 22 točkam dodal 12 podaj, in Jaromir Bohačik, ki je prispeval 21 točk, zadel je pet trojk. Pri Poljski je bil prvo ime Adam Waczynski z 22 točkami.