Hokejisti Tampe so eni glavnih favoritov Lige NHL. Foto: Reuters

Od sezone 1997/1998, odkar so streli v eni tretjini del uradne statistike Lige NHL, so imeli do zdaj največ strelov na gol v eni izmed tretjin igralci Dallasa, ki so oktobra lani proti Montrealu zbrali 30 poskusov.

Od 55 strelov je bilo šest natančnih, med strelce se je vpisalo šest različnih hokejistov. Braydon Point je poleg gola prispeval še dve podaji, Nikita Kučerov in Victor Hedman sta zbrala gol in podajo. Tampa se je z dvema točkama prebila na drugo mesto Vzhodne konference. Za vodilnim Torontom zaostaja točko, a ima tudi dve tekmi manj. Najuspešnejša ekipa je za zdaj Nashville, ima 14 točk, tri več od Tampe.

Na drugo mesto v ligi bi lahko prišel Anaheim, a priložnosti ni izkoristil. S 4:2 ga je ugnal Buffalo, ki je tako na gostovanju po Los Angelesu premagal še drugega kalifornijskega predstavnika. Do točk je prišel po preobratu, saj je zaostajal 0:2. Zanj je najbolj zaslužen Kyle Okposo, ki je k zmagi prispeval gol in podajo. Spet se je med strelce vpisal Jeff Skinner, ki je dan pred tem s hat trickom potopil kralje Anžeta Kopitarja.

Tudi na tretji nedeljski tekmi so bili uspešnejši gosti, Calgary je bil v Madison Square Gardnu s 4:1 boljši od New York Rangersov. Junak tekme je bil gostujoči vratar David Rittich, s 44 obrambami je postavil osebni rekord. Njegovo delo sta z dvema goloma okronala Johnny Gaudreau in Garnet Hathaway. Calgary je v gosteh Rangerse premagal prvič po decembru 2008.

CHICAGO - TAMPA BAY 3:6

NY RANGERS - CALGARY 1:4

ANAHEIM - BUFFALO 2:4