Nejc Cehte je za Gorenje dosegel šest zadetkov. Foto: Goran Vadlja Kamenjašević/RK Gorenje Velenje
Tine Poklar
Obramba Celja je Mariboru dopustila le 18 zadetkov. Foto: Boštjan Selinšek
Visoka zmaga Celja v Mariboru

Velenjčani so bili od Ribnice, ki je v 1. krogu odščipnila točko Celju (27:27), boljši z 31:23. Že ob polčasu so vodili za šest zadetkov (17:11). Po šest zadetkov so dosegli trije rokometaši - Nejc Cehte, Niko Medved in Mario Šoštarič.

V Mariboru so se gostitelji Celju upirali le do izida 5:5, nato pa so varovanci Branka Tamšeta prevzeli pobudo in začeli polniti mrežo Urha Kastelica. Prednost Celjanov ob polčasu še ni bila tako visoka (11:14), v drugem polčasu pa so hitro pobegnili na +8 (14:22). Prednost so nato le še višali in se na koncu veselili zmage s prednostjo kar 16 golov (18:34). Z osmimi zadetki je blestel Blaž Janc.