Malcolm Armstead
Vodilni Tajfun opravil tudi s Krko

Krkaši so tekmo začeli dobro in večino prvega polčasa vodili. Najbolje jim je šlo v prvih desetih minutah, ko so gostje vodili za tri oziroma štiri točke, ob koncu pa po košu Mirka Mulalića dobili prvo četrtino s 13:7.

Tajfun se je v drugih desetih minutah podal v lov na izenačenje, v 13. minuti mu je uspelo, ko je Stanko Sebič zadel za 15:15. Izenačeni sta moštvi šli tudi na veliki odmor.

V drugem polčasu Tajfun boljši
Tajfun je drugi polčas odigral bolje. V 24. minuti je na semaforju kazalo še 35:35, nato pa so domači z delnim izidom 5:0 povedli, a je Krka 14 minut pred koncem tekme izenačila na 40:40. Konec četrtine je pripadel Tajfunovim košarkarjem, ki so z delnim izidom 6:0 Aleksandra Džikića prisilili v minuto odmora, saj je njegova ekipa zaostajala s 42:48. Wangmene je devet sekund pred koncem tretje četrtine le nekoliko znižal zaostanek (44:48). Šentjurčani so glavno delo opravili v prvih minutah zadnje četrtine, ko so pobegnili na 52:44, dobri dve minuti pred koncem pa je Ivan Držić s trojko zadel za 64:54, kar je bilo za goste preveč.

Bratož dosegel 19 točk, Wangmene 18
Pri Tajfunu je bil prvi strelec Domen Bratož z 19 točkami, šestimi skoki in petimi podajami. Emir Zimić je 15 točkam dodal še pet skokov. Na drugi strani je Aleksis Wangmene dosegel 18 točk, Malcolm Ray Armstead jih je dal 16, Mirko Mulalić pa 14; to so bili tudi edini Krkini igralci z dvomestnim številom točk.

Krka bo tekmo 21. kroga igrala čez teden dni proti Novi KBM Braniku, Tajfun pa bo v naslednjem krogu prost, v sredo, 18. marca, bo na zadnji tekmi rednega gostil Grosbasket.