Juan Martin del Potro je moral znova čestitati švicarskemu veteranu. Foto: Reuters
Roger Federer
Federer je letos že zmagal v Melbournu in v Indian Wellsu, tudi v Miamiju je glavni favorit za naslov. Foto: Reuters
Garbine Muguruza
Garbine Muguruza je bila izčrpana po prvem nizu in ni mogla nadaljevati. Foto: EPA

To je bil 21. obračun Federerja in del Potra, 16 jih je dobil 18-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam. Dvoboj na razprodanem osrednjem igrišču v Crandon Parku je trajal uro in 22 minut.
Argentinec je imel že na začetku obračuna precej težav na svoj servis. V drugi igri je rešil dve priložnosti Švicarja za brejk, v šesti pa je po 15/40 nanizal štiri točke zapored in izenačil na 3:3. Federer je zlahka zadržal začetne udarce in v osmi igri zadel dva izjemna forhenda zapored za vodstvo s 5:3. Del Potro je v deveti igri zaigral zelo napadalno, sijajno je vračal servise in si priigral štiri priložnosti za znižanje na 5:4. Federer je vedno našel pravo rešitev in po 38 minutah je osvojil prvi niz.
V drugem nizu je del Potro izgubil servis v peti igri. Federer je nato v osmi igri po zaostanku s 30/40 osvojil tri točke zapored, dvoboj pa je zaključil brez oddane točke v deseti igri.

Zadnja zmaga v Miamiju pred enajstimi leti
35-letni Švicar je v Miamiju zmagal dvakrat. Leta 2005 je nadomestil zaostanek z 0:2 v nizih proti Rafaelu Nadalu, leta 2006 pa je v finalu v treh podaljšanih igrah premagal Ivana Ljubičića. Hrvat je zdaj njegov trener.

Kerberjeva oddala štiri igre, Pliškova pa pet
Pri dekletih sta brez težav v četrtfinale napredovali najvišje postavljeni igralki na turnirju Angelique Kerber in Karolina Pliškova. Čehinja, ki je na Floridi druga nosilka, je s 6:1 in 6:4 odpravila rojakinjo Barboro Strycovo.
Izpadli sta Dominika Cibulkova in Garbine Muguruza. Španka je prvi niz proti Caroline Wozniacki izgubila v podaljšani igri, potem pa je popolnoma izčrprana predala dvoboj. Zdelala jo je velika vročina, imela pa je tudi želodčne težave.