Domžale so v Kranju z zadetkom Damjana Vukliševića v 90. minuti s 3:2 premagale Triglav in slavile prvič v tej sezoni. Mura je bila z golom Luke Bobičanca v 77. minuti z 1:0 boljša od Tabora Sežane.

Olimpija in Celje sta najučinkovitejši moštvi v ligi. Celjani so v devetih krogih dosegli 22 zadetkov, Ljubljančani 18. Foto: www.alesfevzer.com

Po sobotnem porazu Aluminija proti Mariboru (2:1) je zdaj Olimpija po številu točk (18) izenačena s Kidričani, zaradi boljše razlike v zadetkih pa je prevzela vodstvo na lestvici. Celjani imajo na tretjem mestu dve točki manj, 16 jih je zbrala tudi Mura, Maribor jih ima 15.

Celjani po zaostanku z 0:2 do točke v Stožicah

Menalo in Vukušić strelca za domače
Uvod tekme v Ljubljani je pripadel Olimpiji, ki je bila napadalnejša, vendar je strele Endrija Cekicija in dvakrat Luke Menala Matjaž Rozman ubranil. Celjani so sredi polčasa vzpostavili ravnotežje, v 34. minuti zatresli mrežo, a je Ivan Božić zadetek dosegel iz prepovedanega položaja.

Zadetek Menala za vodstvo Olimpije proti Celju z 1:0

Domači so povedli v 38. minuti. Miral Samardžić je začel protinapad in z globinsko žogo poiskal Menala, ki je vtekal po desni strani. Hrvat v dresu Olimpije se je dokopal do žoge ob enem od neodločnih celjskih branilcev in premagal Rozmana.

Celjani so imeli najlepšo priložnost ob koncu prvega polčasa. Po podaji iz kota je do nepričakovanega strela prišel Žan Zaletel, a z glavo meril mimo leve vratnice.

Drugi polčas se je za varovance Dušana Kosiča začel slabo. Žan Benedičič je v kazenskem prostoru podrl Cekicija, sodnik Andrej Žnidaršič je hitro pokazal na belo točko, Ante Vukušić pa je z 11-metrovko v 48. minuti povišal na 2:0, čeprav je celjski vratar krenil v pravo smer.

Gol Vukušića z 11-metrovke za 2:0

Vizinger že pri sedmih zadetkih
Ko se je zdelo, da ima Olimpija vse niti v svojih rokah, so Celjani v 58. minuti znižali zaostanek. Ivan Božić je priboril kot, izvedel ga je Mitja Lotrič, Božić pa je v kazenskem prostoru ob Mariu Jurčeviću z glavo zadel za 2:1.

Zadetek Božića z glavo za znižanje Celja na 2:1

V 71. minuti je Dušan Stojinović odvzel žogo Cekiciju in začel celjski protinapad. Pod zaključno podajo se je podpisal Luka Kerin, Dario Vizinger pa je žogo potisnil v gol za izenačenje na 2:2. Vizinger je po novem sam na vrhu lestvice strelcev, dosegel je sedem golov.

Celjski napadalec se je nekaj trenutkov pozneje odločil za močan strel z razdalje, Nejc Vidmar se je moral potruditi, da je žogo odbil v kot. V 79. minuti so Celjani ostali brez Tadeja Vidmajerja, ki je dobil drugi rumeni karton, a so zdržali do konca in se veselili velike točke.

Gol Vizingerja po protinapadu za izenačenje na 2:2
Bobičanec zagotovil Muri tri točke

Na Fazaneriji živahnejši drugi polčas
Mura se je po porazu v Kidričevem (2:0) in remiju na preloženi tekmi v Domžalah (0:0) vrnila v zmagovalne tirnice pred domačimi navijači Black Gringosi, ki so praznovali 28-letnico delovanja. V prvem polčasu je bilo malo priložnosti za zadetek, za odtenek nevarnejši so bili gostje iz Primorske. Nadaljevanje je prineslo nekoliko živahnejšo predstavo.

Za zadetek četrt ure pred koncem tekme je Mura izvedla hiter napad, do žoge je na 25 metrih prišel Bobičanec, jo popeljal korak ali dva proti vratom in sprožil. Žoga je najprej zadela enega od igralcev Tabora, spremenila smer in se nato tik pred vrati odbila še od tal ter presenetila vratarja Ariana Renerja.

Gostje v zadnjih 15 minutah niso imeli priložnosti za izenačenje, Sobočani pa bi lahko povišali vodstvo, a niso bili natančni, veselje jim je preprečila tudi prečka. Sežančani so po Olimpiji doživeli drugi zaporedni poraz.

Vuklišević v zadnji minuti priigral prvo zmago Domžalam

Triglav ne najde poti iz krize
Domžalčani so še poglobili krizo Kranjčanov, ki so izgubili že šestič v nizu. Triglav je po dveh priložnostih Luke Majcna povedel v 24. minuti. Tilen Mlakar je prodrl po levi strani in poslal uporabno podajo v kazenski prostor, Majcnu pa v tretje iz bližine ni bilo težko zadeti.

Varovanci trenerja Andreja Razdrha, ki je pred desetimi dnevi zamenjal Simona Rožmana, so izenačili deset minut pozneje. Po prostem strelu Senijada Ibričića z leve strani je žoga prišla do Mateja Podlogarja, po njegovem prvem strelu je zadela soigralca Rauna Sappinena, a se je znova odbila do njega in v drugem poskusu jo je spravil v kranjsko mrežo.

Gostje so podjetno začeli drugi polčas, v osrednji vlogi je bil Sappinen. Njegov prvi strel je v 48. minuti blokiral Žan Kumer, dve minuti pozneje pa je estonski napadalec izkoristil globinsko podajo Tamara Svetlina in zadel za 2:1. Le dve minuti zatem bi Domžalčani lahko povedli s 3:1, Janez Pišek je z 20 metrov stresel okvir vrat.

V nadaljevanju so Kranjčani vendarle prišli do sape, Filip Janković je v 57. minuti po kombinaciji in natančnem strelu z 12 metrov poravnal izid.

V izdihljajih tekme so Domžale vendarle prišle še do tretjega gola. Po kotu z desne strani je Tilen Klemenčič zadel okvir vrat, žoga pa se je odbila do Vukliševića, ki jo je z močnim strelom "zabil" v vrata Triglava za končnih 2:3.

Hadžić: Sami sebe smo premagali