Rok Marguč je bil edini slovenski predstavnik v sklepnih bojih Bad Gasteina. Foto: EPA
Marguč 15. v Bad Gasteinu

Marguča je ugnal Maurizio Bormolini, na koncu tretji. Italijan je imel že na vmesnem času 41 stotink prednosti, nekaj vrat pred ciljem je Marguč, ki je tekmovanje končal na 15. mestu, naredil še napako.

"Slalom ni olimpijska disciplina, zato zame ni nikakršna prioriteta. V zadnjem trenutku sem se odločil, da nastopim, nisem pa imel nikakršnih pričakovanj," je povedal Marguč.

Zmagal je 17-letni Dmitrij Loginov, ki je v vseruskem finalu ugnal izkušenega Soboljeva. To je prva zmaga kariere za Loginova v svetovnem pokalu.

Tim Mastnak je bil 33., Jure Hafner 34., Črt Ikovic 54., pri ženskah je Gloria Kotnik zasedla 31. mesto.

Pri ženskah je zmagala Nemka Ramona Theresia Hofmeister.

Zanimivo je, da je vodilna v svetovnem pokalu Čehinja Ester Ledecka raje nastopila na treningu smuka v Bad Kleinkirchheimu, na katerem je zasedla peto mesto.