Ob zelo neugodnem žrebu za Bojana Tokića in Denija Kožula je imel Darko Jorgić na papirju največ možnosti za preboj v tretji krog, a je bil Severni Korejec premočan. Foto: NZTS

Že v 1. krogu sta izpadla Jan Žibrat in Alex Galič med dekleti.

Jorgić je najprej s 4:0 premagal Tajvanca Anha Tuja Ngujena, ni pa strl naslednjega tekmeca iz Severne Koreje. An Ji Song je bil boljši s 4:2.

Tokić je v prvem dvoboju brez izgubljenega niza porazil Srba Zoltana Peteja, v 2. krogu pa ga je ustavil tretji igralec sveta, Kitajec Lin Gaojuan. Novogoričan se je v vseh nizih dobro upiral, a vse tesno izgubil.

Kožul je v 1. krogu proti Irancu Nošadu Alamijanu izgubil tretji niz, a vseeno zanesljivo napredoval z zmago s 4:1. Zvečer se je dobro upiral dvakratnemu evropskemu prvaku, Nemcu Dimitriju Ovčarovu. Prvi niz je dobil, druga dva tesno izgubil, izenačil na 2:2, nato pa je Nemec unovčil izkušnje in zmagal s 4:2, čeprav je Slovenec v šestem nizu že vodil s 6:2, na koncu pa klonil z 10:12.

Žibrat je v 1. krogu proti drugemu nosilcu, Kitajcu Šu Šinu, presenetljivo dobil prvi niz, a nekdanji prvi igralec sveta je pravočasno uvidel, da je vrag odnesel šalo in naslednje štiri zanesljivo dobil. Tudi Galičeva je proti Finki Ani Kiričenko osvojila prvi niz, po izenačenem boju, kar trije nizi so se končali z minimalno razliko, pa izgubila z 1:4.

Med dvojicami je Slovenija že prej ostala brez svojih predstavnikov.