Miloš Teodosić je v zadnji minuti naredil veliko neumnost. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je bil razigran v podaljšku, sicer pa je tekmo končal s 14 točkami. Foto: EPA

CSKA je klonil drugič v letošnji sezoni Evrolige. Carigrajčani so odlično začeli in povedli za deset, toda hitro je rdeča armada ujela stik, nato pa je bila tekma ves čas izenačena. Na začetku zadnje minute je Miloš Teodosić pri izidu 72:74 najprej zgrešil, nato pa naredil še osebno napako nad Nemanjo Bjelico. Srbski organizator se je močno razburil in si prislužil izključitev. Bjelica je zadel tri od štirih prostih metov, razlike petih točk pa gostiteljem ni uspelo nadoknaditi.

Nando De Colo je bil z 18 točkami prvi strelec CSKA-ja, a je tekmo predčasno končal zaradi petih osebnih napak. 14 jih je dodal Teodosić. V domači vrsti je debitiral povratnik, ruski zvezdnik Andrej Kirilenko. Pri Fenerju sta bila s po 14 točkami najboljša strelca Andrew Goudelock in Jan Vesely. Učitelj je tako premagal učenca, saj je bil trener CSKA-ja Dimitris Itoudis kar 13 let pomočnik Željka Obradovića, ko je vodil Panathinaikos.

Še tri minute pred koncem je Barca vodila za deset. V zadnjih 100 sekundah je Leon Radošević dosegel šest točk, trojki pa sta zadela Reggie Redding in Alex King. Tako je odločal šele podaljšek, kjer pa je bila boljša Barcelona. V podaljšku je Juan Carlos Navarro dosegel sedem točk, sicer pa je bil s 17 prvi strelec gostiteljev, pri katerih Boštjana Nachbarja ni bilo v ekipi, Justin Doellman.

Laboral Kutxa je v Carigradu premagala Anadolu Efes (84:87). Mirza Begić je vpisal pet točk.

85:61 (16:18, 24:11, 20:17, 25:15)
Carroll 17, Fernandez 15, Rodriguez 13; Marjanović 21 in 13 skokov, Zirbes 13 ... Blažič 4 (2/4 za dve, 0/2 za tri) in 1 skok v 24 minutah.

MACCABI TEL AVIV - PANATHINAIKOS
73:70 (22:17, 16:13, 16:22, 19:18)
Pargo 16, Tyus, Ohayon in Alexander po 10; Giankovits 16, Pappas 15.

75:81 (10:17, 27:22, 21:20, 17:22)
De Colo 18, Teodosić 14, Weems 13; Vesely in Goudelock 14, Bogdanović 13.

ANADOLU EFES - LABORAL KUTXA
84:87 (13:25, 20:25, 30:15, 21:22)
Šarić 18, Heurtel 17; San Emeterio 22, Iverson 17 ... Begić 5 (1/1 za dve), 4 skoki v 15 minutah.