Krik olajšanja - Mattias Hargin je na 91. tekmi prvič zmagal. Foto: EPA
Harginu sta družbo na odru za zmagovalce delala še trenutno najboljša slalomista v svetovnem pokalu Marcel Hirscher in Felix Neureuther. Foto: Reuters
Hargin v razmerah, ki mu ne ustrezajo, do 1. zmage
Nastop slovenskih slalomistov v Kützbuhelu

ožnjo v finalu je slavil na kultni progi Ganslern v Kitzbühelu.

Hargin je do zdaj trikrat stal na odru za zmagovalce, nazadnje pred dobrim letom dni v Val d'Iseru, ko je bil drugi, predtem pa je leta 2011 dvakrat zasedel tretje mesto.

29-letni Šved je bil zelo jezen prejšnji konec tedna, ko je zapravil lepo priložnost v Wengnu. Na še eni legendarni strmini svetovnega pokala je Hargin vodil po prvi vožnji, po slabšem nastopu v finalu pa padel na šesto mesto. V Kitzbühelu mu je končno uspela tudi vrhunska druga predstava in z drugim časom finala je za 49 stotink prehitel vodilnega po prvi vožnji Marcela Hirscherja.

Tudi izpeljavo slaloma za 75. pokal Hahnenkamm je ovirala slaba vidljivost, zaradi katere so v soboto precej skrajšali že smuk. Hargin je tretji Šved, ki je slavil v Kitzbühelu. Legendarni Ingemar Stenmark je bil najboljši kar petkrat, leta 2007 pa je slavil Jens Byggmark.

Slovenca ostala brez finala
Hargin je po prvi vožnji zasedal tretje mesto, v finalu pa smučal izjemno. V cilju je za 63 stotink prehitel tedaj vodilnega Felixa Neureutherja. Nemec je sicer na najprestižnejšem prizorišču svetovnega pokala zmagal lani. Nato se je na progo podal Aleksander Horošilov, ki pa je po napakah hitro zapravil prednost in na koncu zasedel šesto mesto. Sledil je nastop Hirscherja, ki je bil v Kitzbühelu odličen na prvi progi. Tudi avstrijski šampion je bil po Wengnu jezen, saj je bil v prvi vožnji izjemno hiter, nato pa je po napaki odstopil. V finalu trenutno najboljši smučar letošnje zime enostavno ni ujel takega ritma kot Hargin in je v cilju zaostal 49 stotink.

Še sedmič letos je slovenska ekipa ostala brez točk. Nastopila sta Miha Kürner in Matic Skube, ki sta imela številki 43 in 44, oba sta zaostala dobre tri sekunde in bila že ob prihodu v cilj zunaj najboljših 30. Skube je bil sicer stotinko hitrejši od Kürnerja. Zasedla sta 38. in 39. mesto ter za malenkost manj kot pol sekunde zgrešila finale.

Prednost v slalomskem seštevku je zadržal Neureuther, drugi je Hirscher, tretji pa Fritz Dopfer. Hirscher tudi zanesljivo vodi v skupni razvrstitvi svetovnega pokala. Pred svetovnim prvenstvom v ZDA čaka alpske smučarje, kot je to v navadi, še slalom v Schladmingu, ki bo v torek.