Luka Dončić je imel izjemen večer, proti Golden Statu je skoraj dosegel prvi dvojni dvojček v Ligi NBA. Zbral je 24 točk in 9 skokov, imel pa je tudi štiri podaje. Foto: Reuters
Luka Dončić
Dončiću gre v prvi sezoni v Ligi NBA odlično in je vroči kandidat za novinca leta. Njegovo povprečje je 19,46 točke na tekmo. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je bil z 32 točkami prvi strelec tekme Dallas - Golden State, vendar je v zadnji četrtini dosegel le tri točke. Foto: Reuters
Dončić najboljši igralec Dallasa ob zmagi nad prvaki

Dončić, ki je imel tudi štiri podaje, je malo pred začetkom zadnje minute Dallas popeljal v vodstvo 109:108, sedem sekund pred koncem pa po ujeti žogi v obrambi (in prekrškom nad njim) zadel oba prosta meta. S tem so bili prvi favoriti lige na kolenih, Dallas pa je dobil peto od zadnjih šestih tekem. Ob naslednji zmagi bi bili že pri polovični uspešnosti (trenutno 15 tekem, 7 zmag).

Durant v zadnji četrtini zatajil
Golden State, ki je izgubil tretjič v zadnjih štirih tekmah, skrb pa vzbujajo tudi nesoglasja med igralci, je bil brez Stephena Curryja in Draymonda Greena. Njun učinek je poskušal nadomestiti Kevin Durant, ki je sicer dosegel 32 točk, vendar le tri v zadnji četrtini, ko je zadel zgolj enega od sedmih metov iz igre. Klay Thompson je dodal 22 točk. Durant je v zadnji minuti zgrešil dva meta, Thompson pa enega.

Deset točk v manj kot petih minutah
Luka Dončić je tekmo začel izjemno motivirano, do Dallasovega vodstva 14:10 (v 5. minuti) je bil že dvoštevilčen, do polčasa pa je dosegel 14 točk. V tretji četrtini (4 točke) ni bil tako opazen, nato pa so prišli odločilni trenutki. Ko so se prekaljenim igralcem tresle roke, je Dončić odigral v slogu velemojstra. Akcija 70 sekund pred koncem in njegov koš v raketi sta bila za učbenike, z dvema skokoma in zadetima prostima metoma je bil ključen igralec tudi v finišu.

Prakso iz Reala prenesel v NBA
"To sem delal tudi, ko sem igral pri Realu. Rad mečem v zadnji minuti, to mi ne predstavlja težav. Toda seveda je zdaj drugače. To je NBA, najmočnejša liga na svetu," je povedal 19-letni Dončić, ki mu nihče ne zameri, da je zgrešil šest trojk zapored. Za kako veliko zmago gre, kaže tudi podatek, da je Dallas prekinil niz desetih porazov v obračunih proti Golden Statu. Točko manj od Dončića je zbral Harrison Barnes.

Tako učinkovitega najstnika še ni bilo!
Dončić uživa veliko spoštovanje pri nasprotnikih. "Zelo ga imam rad. Košarko obvlada, je pravi profesionalec. Dallas je v Dončiću dobil odličnega fanta, ki bo v prihodnosti nosilec franšize. Z Dennisom Smithom skupaj igrata res dobro," je povedal Durant. Dončićevo povprečje je po 15 tekmah 19,46 točke. 292 točk na prvih 15 tekmah NBA-ja ni dosegel še noben najstnik!

Walkerjevih 60 točk premalo
Strelski dosežek večera je uspel košarkarju Charlotta Kembi Walkerju. Njegovih 60 točk (met iz igre 21/34) proti Philadelphii je absolutni rekord sezone, a tudi to ni bilo dovolj in Philadelphia je zmagala s 119:122. Jimmy Butler je odločil s trojko z desne strani tri desetinke pred koncem podaljška. Indiana je s 97:89 ugnala Atlanto, vendar izgubila Victorja Oladipa, ki je moral zaradi poškodbe kolena po manj kot petih minutah z igrišča.

Liga NBA, tekme 17. novembra:
DALLAS - GOLDEN STATE 112:109
Dončić 24 (9/20 iz igre, 2/8 za tri), 9 skokov in 4 podaje v 36 minutah, Barnes 23, Smith Jr. 14, Finney Smith, Barea in Jordan 13 (10 skokov) po 13, Powell 7, Harris 5; Durant 32, Thompson 22, Cook 15, Lee 13, Livingston 12, Iguodala 8, Jerebko 5 in 10 skokov,
Jones 2.
CHARLOTTE - PHILADELHIA 119:122 (po podaljšku)
Walker 60 (21/34 iz igre, 6/14 za tri, prosti meti 12/12) v 45 minutah, Lamb 20; Embiid 33 in 11 skokov, Simmons 23, 11 skokov in 9 podaj, Redick 23.

BROOKLYN - LA CLIPPERS 119:127
Allen 24 in 11 skokov, Russell 23 (5/7 za tri) in 10 podaj, Harris 19, Crabbe 15; Gallinari 28 (5/7 za tri), Harris 27, Harrell in Williams po 16.

INDIANA - ATLANTA 97:89
Bogdanović 22, Collison in Holiday po 12; Lin 16, Bazemore 13.

PHOENIX - OKLAHOMA CITY 100:110
Warren 23, Ayton 19 in 9 skokov, Booker 18 in 11 podaj; George 33 in 11 skokov, Adams 26 in 10 skokov, Schröder 15.

ORLANDO - LA LAKERS 130:117
Vučević 36 (15/23 iz igre) in 13 skokov, Augustin 23 (3/3 za tri), Fournier 15; James 22, Stephenson 19, Ingram 17.

NEW ORLEANS - DENVER 125:115
Davis 40, 8 skokov in 8 podaj, Randle 21 in 10 skokov, Mirotić 20 in 10 skokov; Jokić 25, 10 skokov in 8 podaj, Harris 24 (6/9 za tri), Hernangomez 20 in 11 skokov.

BOSTON - UTAH 86:98
Irving 20, Tatum 10; Mitchell 28, Rubio 20, Gobert 12 in 9 skokov.

CHICAGO - TORONTO 83:122