Miha Zajc je v 32. minuti v Frosinoneju izenačil izid na 1:1. Foto: EPA
Takole je Zajc premagal domačega vratarja Marca Sportiella. Foto: EPA
Josip Iličić je v 28. minuti z evrogolom podvojil vodstvo Atalante v Veroni. Foto: EPA
Mauro Icardi je v 92. minuti rešil zmagovalca milanskega derbija. Foto: Reuters
Iličić je v Veroni zares dobro strelsko razpoložen. Prav v tem mestu je 18. marca letos dosegel hat-trick proti Hellasu. Foto: EPA
Valter Birsa je za Chievo častni zadetek dosegel z bele točke. Foto: EPA
Leo Štulac je bil najboljši posameznik Parme na domači tekmi proti Laziu, a igrišče je zapustil sklonjene glave (0:2). Foto: EPA
Icardi odločil milanski derbi

To je bil za 24-letnega Primorca tudi prvi gol po reprezentančni tekmi 6. septembra proti Bolgariji (1:2). Z njegovim zadetkom po dobre pol ure igre so nogometaši Empolija izenačili izid na 1:1, potem ko je že v 8. minuti lastnega vratarja premagal Matias Silvestre.

Glavnino dela ob zadetku je opravil branilec Luca Antonelli, ki je najprej nasprotniku prestregel žogo, nato pa prodrl v kazenski prostor, kjer je z leve strani pred vrata poslal žogo, tam pa jo je Zajc z desnico pospravil v mrežo.

Tekma na stadionu Benita Stirpa je bila sicer polna preobratov, že v tretji minuti nadaljevanja se je Silvestre oddolžil za avtogol iz prvega polčasa, a je gostiteljem uspel preobrat, v 63. minuti tekme je Daniel Ciofani zadel za 3:2.

Zajc je tri minute pozneje svoje mesto na zelenici prepustil Salihu Ucanu, ki je dobrih deset minut pozneje postavil končni izid: 24-letni Turek je s fantastičnim volejem z roba kazenskega prostora zatresel malo mrežico za 3:3 in delitev točk.

Iličićeva "ubijalska levica"
Med strelce se je vpisal tudi Josip Iličić, ki je v Veroni proti zadnjeuvrščenemu Chievu – ta ima na svojem računu po devetih krogih še vedno -1 točko – podvojil vodstvo Atalante. Ta je povedla v 25. minuti z golom Martena de Roona, tri minute pozneje je po podaji Rema Freulerja domačega vratarja Stefana Sorrentina premagal še Iličić. 30-letni slovenski reprezentant se je z žogo spretno obrnil, nato pa jo s plasiranim strelom z dobrih 20 metrov poslal pod prečko. Sorrentino je let žoge lahko pospremil le s pogledom. Toda Iličić svojega dela še ni končal. V drugem polčasu je mrežo nasprotnika zatresel še dvakrat.

Hat-trick v 52. minuti; Birsa zadel z 11-m
V 50. minuti je z levico z razdalje znova matiral Sorrentina, dve minuti pozneje je hat-trick po podaji Robina Gosensa z leve strani dosegel iz neposredne bližine ob drugi vratnici. Igro je ob stoječih ovacijah gostujočih navijačev zapustil po uri igre, na zelenici ga je zamenjal Mario Pašalić. To je bil za Iličića drugi hat-trick v dresu Atalante. Tudi prvega je dosegel v Veroni, in sicer 18. marca letos proti Hellasu. Tekma se je sicer končala z izidom 1:5. Za Atalanto je bil natančen še Gosens, častni zadetek pa je za gostitelje z bele točke v 84. minuti dosegel nekdanji slovenski reprezentant Valter Birsa. Boštjan Cesar (Chievo) je bil na klopi.

Icardi junak derbija della Madonnina
Derbi della Madonnina med Interjem in Milanom na stadionu Giuseppe Meazza je ob izdihljajih tekme le dal zmagovalca, junak 293. medsebojnega obračuna (od teh jih je bilo 221 uradnih, 71 neuradnih) pa je Mauro Icardi. 25-letni napadalec je zabil gol v 92. minuti, to je njegov četrti gol v sedmih tekmah, s čimer dokazuje izvrstno formo.

V prvem polčasu je bil podjetnejši Inter, že v 12. minuti so proslavljali gol Icardija, a je sodnik tega razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V 33. minuti je Donnarummo in Milan rešil okvir vrat, streljal je Stefan De Vrij. Icardi je bil v 38. minuti v dobrem položaju, a je bil po podaji Šimeta Vrsaljka od daleč malenkost prekratek, nekaj minut pozneje pa je njegov poskus iz bližine blokiral Romagnoli.

Milan je ob koncu prvega dela igre prav tako proslavljal gol, mrežo Samirja Handanovića je zatresel Mateo Musacchio, a dva igralca sta bila v prepovedanem položaju.

Po vrnitvi na zelenico je bil Inter blizu gola dvakrat, najprej bi nogometaši Milana skorajda zabili avtogol, nato pa je s petih metrov z glavo streljal Matias Vecino, a je njegov poskus končal prek gola. Nato se je igra umirila in videti je bilo, da bo remi neodločen, a je v 92. minuti zadel kapetan Interja. Prejel je globinsko podajo Vecine v kazenski prostor, z glavo pa je matiral izgubljenega Donnarummo.

"Morali smo dobiti derbi, to smo si ponavljali ves teden. Zaslužili smo si zmago, zmagati na takšen način, pa je še lepše. Želeli smo zmagati za vse te ljudi, za čudovito vzdušje na San Siru, in potem tudi za nas same, da nadaljujemo zmagoslavno prvenstvo," je po tekmi povedal Icardi. Zmaga je odlična popotnica za sredni obračun Lige prvakov, ko bo Interju nasproti stala Barcelona. "Zavedamo se svojega potenciala, smo močna ekipa in lahko premagamo kogar koli," je za konec povedal Argentinec.

Serie A, 9. krog, nedeljske tekme:
FROSINONE - EMPOLI 3:3 (1:1)
Silvestre 8./ag, Ciofani 54./11-m, 63.; Zajc 32., Silvestre 48., Ucan 79.
Krajnca (Frosinone) ni bilo v ekipi, Zajc (Empoli) je igral do 66. minute.

BOLOGNA - TORINO 2:2 (0:1)
Santander 59., Calabresi 77.; Falque 13., Baselli 54.

CHIEVO - ATALANTA 1:5 (0:2)
Birsa 84./11-m; De Roon 25., Iličić 28., 50., 52., Gosens 72.
Birsa je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi, Iličić (Atalanta) je igral do 60. minute.
RK: Barba 40./Chievo

PARMA - LAZIO 0:2 (0:0)