Beno Udrih je v drugi četrtini, ki jo je Žalgiris dobil z 28:15, odlično opravil svoje delo. Foto: EPA
Edgaras Ulanovas je tokrat zasenčil legendarnega Vasilisa Spanulisa in Žalgiris je dobil četrto tekmo četrtfinala ter se s 3:1 v zmagah prebil na Final four. Pred sezono verjetno nihče ni verjel, da lahko prvaku Litve to uspe. Do zdaj je Žalgiris le enkrat, leta 1999, igral na zaključnem turnirju četverice in takrat je postal evropski prvak. Foto: EPA
Žalgiris se je uvrstil na Final Four

Žalgiris je Olympiacos z napadalnim šovom v Kaunasu premagal s 101:91. Po izenačeni prvi četrtini je Žalgiris drugo četrtino dobil z 28:25, tako da je že do polčasa najboljši obrambni ekipi Evrolige nasul 51 točk. Ko je šel Kevin Pangos (do takrat 10 točk) na klop, je v drugi četrtini delo organizatorja igre odlično opravil Beno Udrih, Žalgiris pa je ob norenju več kot 14 tisoč navijačev v zelenem povedel s 43:27.

Olympiacos ni našel recepta, da bi ustavil razpoložene strelce Žalgirisa, prvi zvezdnik Vasilis Spanulis (prvak Evrolige v letih 2009, 2012 in 2013) je poskušal preveč na silo, izgubljal je žoge in bil nenatančen pri metu z razdalje.

Grki več kot prepolovili zaostanek 22 točk
V 29. minuti je prednost gostiteljev narasla na 75:53, vseeno pa je moral v zadnji četrtini domači trener Šarunas Jasikevičius hitro vzeti dve minuti odmora. Olympiacos se je šest minut pred koncem, ko je Kyle Wiltjer zadel izza črte, približal na 83:71, pred začetkom zadnje minute pa je Spanulis poskrbel za manj kot deset točk zaostanka, a vse je bilo prepozno ... Žalgiris je celo presegel sto doseženih točk, kar mu v tej sezoni Evrolige še ni uspelo.

Najboljši igralec tekme je bil presenetljivo Edgaras Ulanovas, ki je dosegel 20 točk in zbral 9 skokov. Njegovo povprečje v tej sezoni Evrolige je bilo do te tekme 7 točk. Beno Udrih je v 15 minutah zbral po štiri točke, skoke in podaje.

Obradović spet na Final four
Tudi Fenerbahče trenerja Željka Obradovića je že dokončal delo, saj je v gosteh ugnal Baskonio s 83:92. Igralec tekme je bil Nicolo Melli z 21 točkami (trojke 3/4), tremi skoki in tremi podajami. Marko Gudurić je dodal 20 točk. Real z Luko Dončićem bo četrto tekmo četrtfinalne serije proti Panathinaikosu odigral v petek v Madridu. V zmagah je 2:1 za špansko ekipo.

EVROLIGA, četrtfinale, četrti tekmi:
ŽALGIRIS - Olympiacos (v zmagah 3:1)
101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35)
Pangos 21, Ulanovas 20 točk in 9 skokov ... Udrih 4 (2/4) točke, 4 skoki in 4 podaje; Spanulis 19, Strelnieks 17.
Baskonia - FENERBAHČE (1:3)
83:92 (18:24, 13:23, 30:24, 21:20)
Poirier 14, Beaubois 13, Voigtmann 12; Gudurić 22, Melli 21, Kalinić 13.

Petek ob 19.00:
HIMKI MOSKVA - CSKA MOSKVA (1:2)
Ob 21.00:
REAL MADRID - PANATHINAIKOS (2:1)

Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Zaključni turnir najboljše četverice bo med 18. in 20. majem v Beogradu.