Jeseničani so se veselili tretje zaporedne zmage v Alpski ligi, Ljubljančani pa so doživeli že četrti zaporedni poraz in tudi v nedeljo jih ne čaka prav nič lažja naloga. Feldkirch, ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Nik Zupančič, je že pred dvema tednoma v Tivoliju zmagal s 4:1.

Bašič zadel že v 21. sekundi
Gostitelji so v Podmežakli sanjsko začeli tekmo. Nik Pem je lepo prodrl po desni strani in zadrsal za vrata, nato pa podal pred gol, kjer je Luka Bašič pospravil plošček v mrežo.

Sodja odličen tudi na branilskem položaju
V 23. minuti je Gašper Seršen povišal na 2:0 po podaji Erika Svetine. Sredi druge tretjine je Jonas Kutzer zaradi naleta na ogrado prejel štiriminutno kazen, kar je unovčil Urban Sodja v 34. minuti z natančnim strelom pod prečko z leve strani. Tokrat je igral v vlogi branilca in se zares izkazal, potem ko se je vodstvo kluba zahvalilo za sodelovanje finskemu branilcu Jesseju Jyrkköju. Ko je na kazenski klopi sedel Philippe Paradies, je Bregenzerwald znižal. Christian Haidinger je z desne strani pospravil plošček pod prečko, potem ko se je odbil od ograde za vrati.

Kapetan Tavželj presenetil vratarja Becka
Gostje so dobili zalet in tudi zadnjo tretjino začeli bolje. Miiko Virtanen je znižal na 3:2 že po 24 sekundah, ko je z bližine med nogama ukanil Clarka Saundersa. V 51. minuti je kapetan Andrej Tavželj z močnim strelom od daleč presenetil vratarja Felixa Becka, ki mu je plošček ušel v mrežo. 45 sekund zatem je končni izid postavil Seršen po podaji Patrika Rajsarja izza vrat. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:36.

Vratar Jucers zaustavil vse strele zmajev
Ljubljanski hokejisti so se znašli v krizi, potem ko so v prvem delu sezone dobili devet tekem zapored. Lustaneu je povedel v 7. minuti, ko je zadel nekdanji hokejist Olimpije in Jesenic Adis Alagić ob prednosti igralca več. Na kazenski klopi je sedel Miha Zajc.

V 34. minuti je na 2:0 povišal Philip Putnik, končni izid pa je 53 sekund pred koncem druge tretjine postavil razigrani Alagić. V zadnji tretjini so bili Ljubljančani precej nevarnejši, a jim znova nikakor ni uspelo zadeti. Vratar Maris Jucers je zbral 30 obramb.

Vnuk: Pred vrati preveč kompliciramo
"Nismo bili veliko slabši, tekmec pa je zadel iz vsake priložnosti. Brez gola je zelo težko zmagovati. Pred vrati preveč kompliciramo. Prevelike luknje puščamo med napadalci in branilci. V nedeljo bomo skušali igrati bolj disciplinirano v Feldkirchu," je pojasnil trener Jure Vnuk.

"Imamo zelo dobro ekipo. Zelo sem zadovoljen z igro. Končno smo le povedli, potem smo se na zadnjih tekmah hitro znašli v zaostanku. Olimpija je boljša kot prejšnjo sezono," je poudaril junak tekme Alagić.

Navijači že nestrpno pričakujejo prvi letošnji derbi v dvorani Tivoli, ki bo naslednjo nedeljo. Prve tri derbije v letošnji sezoni so dobili zmaji, ki pa bodo morali v naslednjem tednu precej popraviti formo.