Thomas Müller in Robert Lewandowski sta preprečila presenečenje v Münchnu. Foto: Reuters
Jerome Gondorf je zadel za vodstvo Werderja na Allianz Areni. Foto: Reuters
Simon Terodde je vrnil Köln med žive. Foto: Reuters

Trener Florian Kohfeldt je preporodil Werder, ki igra precej bolje kot na začetku sezone. Tudi v Münchnu so se v prvem polčasu izkazali s pogumno igro in se niso odločili za "bunker".

V 25. minuti je Max Kruse podal v kazenski prostor, Sven Ulreich je zapustil vrata in skušal izbiti žogo, a je bil Jerome Gondorf hitrejši. Žogo je poslal med nogama vratarja Bayerna v mrežo. Gostitelji, ki niso našli prave igre, so izenačili štiri minute pred odmorom. Jerome Boateng je z desne strani podal pred vrata, kjer si je Thomas Müller zaustavil žogo s prsmi in jo z desnico zabil v mrežo.

V drugem polčasu se je pritisk Bavarcev stopnjeval. V 63. minuti je James Rodriguez podal iz kota, Robert Lewandowski pa je z močnim strelom z glavo poslal žogo pod prečko. Werder se ni predal in četrt ure pred koncem je presenetljivo izenačil. Kruse je iz kota poslal žogo pred vrata, kjer jo je Niklas Süle nespretno preusmeril v lastno mrežo.

Veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je takoj po izvajanju sredine Müller podal v kazenski prostor, Lewandowski pa je z enajstih metrov silovito zadel žogo z glavo za 3:2. To je bil že 17. zadetek najboljšega strelca Bundeslige v letošnji sezoni. Končni izid je postavil Müller šest minut pred koncem, ko je po podaji Jamesa poslal žogo med nogama vratarja Jirija Pavlenke v mrežo.

Köln znova upa na obstanek
Köln, ki je bil po jesenskem delu odpisan, je spomladi nanizal drugo zmago zapored. Trener Stefan Ruthenbeck je preporodil ekipo, ki je imela najslabši izkupiček v zgodovini nemškega prvenstva po polovici odigranih tekem. Zdaj imajo kozlički 12 točk in so le še štiri točke za 16. mestom.

V soboto zvečer je Hamburg doživel grenak poraz v obračunu zadnjeuvrščenih (0:2). Oba gola za Köln je dosegel Simon Terodde, ki je na začetku meseca prišel iz Stuttgarta. V 27. minuti je zadel iz bližine po podaji iz kota. Sredi drugega polčasa je zapečatil usodo "dinozavrov Bundeslige" z levico po podaji Miloša Jojića.

Hollerbach novi trener Hamburga
Že takoj po tekmi je bilo jasno, da se bo zgodila menjava trenerja pri Hamburgu. Markus Gisdol je ekipo vodil od septembra 2016. V prejšnji sezoni se je klubu uspelo izogniti izpadu v drugo ligo prav v zadnjem krogu, v tej sezoni pa je znova v težavah, saj je predzadnji in se tako sooča s svojim sploh prvim izpadom iz elite. Hamburg je dobil prvi dve tekmi v sezoni, a od takrat dodal le še dve zmagi. Po 19 krogih ima zgolj petnajst točk, le tri je pred zadnjeuvrščenim Kölnom in za pet zaostaja za varnim 15. mestom.

Bernd Hollerbach je prevzel zelo zahtevno nalogo. 48-letni strateg je med letoma 1996 in 2004 odigral 197 prvenstvenih tekem za HSV. Izkazal se je na klopi Würzburga, ki ga je popeljal v drugo ligo.