Ljubljančani so se veselili sedme zmage v tem tekmovanju, v soboto pa jih čaka izjemno težko gostovanje pri Jesenicah, ki so v sijajni formi.

Začetek srečanja na Rienzstadionu pred 500 gledalci ni bil najboljši za izbrance Andreja Brodnika. Po minuti in pol je zadel Maximilan Lancsar. V prvi tretjini so imeli gostitelji pobudo (razmerje v strelih 11:5).

Nadaljevanje je bilo boljše, na polovici tekme je Črt Snoj izenačil, v 37. minuti pa je izkušeni Andrej Hebar poskrbel za preobrat. Tega so zeleno-beli zadržali skoraj do konca, čeprav je imel Robert Kristan veliko dela, zbral je kar 42 obramb. Hokejisti Pustertala so izenačili tri minute pred koncem ob številčni prednosti.
V petminutnem dodatku sta mreži mirovali, gostitelji niso unovčili igre z igralcem več, ko je na kazenski klopi sedel Maks Selan. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 44:20 v korist Pustertala. Odločali so kazenski streli, pri katerih je bil natančen Zajc.