Uroš Zorman, organizator igre pri Kielcah, je dosegel štiri zadetke. Foto: EPA
Julen Aguinagalde
Julen Aguinagalde je zadel zadnjo sedemmetrovko za veliko slavje Kielc. Foto: EPA
Trener Veszprema Javier Sabate
Trener Veszprema Javier Sabate je moral ob koncu čestitati kolegu na klopi poljskih prvakov, legendarnemu Talantu Dušebajevu. Foto: EPA
Kielce
Kielce so prvič igrale v finalu Lige prvakov. Lani in leta 2013 so Poljaki zasedli tretje mesto. Foto: EPA

Nasproti sta si stala slovenska reprezentanta Uroš Zorman in Gašper Marguč, na koncu pa je bil zadovoljnejši izkušenejši Zorman, ki je četrtič evropski prvak. Na vrhu je bil že s Celjem leta 2004 in dvakrat s Ciudad Realom.
Zorman ni streljal s 7-metrovke, medtem ko je Margučev strel v drugi seriji vratar Marin Šego ubranil. Veszprem je bil neuspešen še v četrti seriji, Kielce pa so zgrešile le svoj prvi strel sklepne "loterije", ki so jo sicer začeli Madžari. Končni izid za prvi naslov evropskega prvaka katerega izmed poljskih klubov je postavil Španec Julen Aguinagalde.
Izenačenji pet oziroma tri sekunde pred koncem

Po rednem delu in podaljšku je bil izid 35:35. Madžarski prvaki so vodili večji del tekme, ob polčasu s 13:17, sredi drugega dela v 43. minuti pa celo že za devet zadetkov - 17:26. Pozneje je bilo 19:28, Poljaki pa so v zadnje četrt ure čudežno prišli do izenačenja. Čeprav je vratar Veszprema Mirko Alilović ubranil sedemmetrovki Karolu Bieleckemu in Manuelu Štrleku, so izenačili na 28:28 in pet sekund pred koncem rednega dela prek Krzysztofa Lijewskega še na 29:29!
V podaljšku so bile bližje zmagi Kielce, Madžari so z golom Cristiana Ugaldeja z levega krila izenačili tri sekunde pred koncem. Zorman je dosegel štiri zadetke, najpomembnejšega v 55. minuti, ko je znižal na 27:28, Marguč pa enega.

Oba kluba sta se nekoliko presenetljivo uvrstila v finale, potem ko sta bila v sobotnem polfinalu boljša od PSG-ja in Kiela.