Kapetan Zvezde Luka Mitrović v eni izmed akcij. Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov

Mlada zasedba Mega Leksa, ki letos igra najboljšo sezono v klubski zgodovini, se je kljub težavam s poškodbami dobro upirala Zvezdi, ki je dobro jadransko ligo zastopala tudi v Evroligi. Srbski pokalni prvaki so držali stik z rdeče-belini, ki pa so vendarle potrdili svojo moč in dokazali, da imajo izkušenejšo zasedbo z večjim številom kakovostnih igralcev.

Tudi na tretji tekmi so gostiteljem pošle moči. V drugem polčasu so dosegli le 15 točk, v zadnji četrtini pa so izgubili korak s slovito beograjsko zasedbo. Zvezda, ki je ves čas imela pobudo in bila v vodstvu, a si konkretnejše prednosti ni priigrala, je na začetku zadnje četrtine povedla za devet, ko je pa Maik Zirbes slabe štiri minute pred koncem zabil za 55:45 je bilo dvomov o zmagi konec.

Sicer gledalci v polnem Pinkiju niso gledali kakovostne košarke. Obe ekipi sta naredili veliko število napak in izgubili številne žoge (26:19). Nizek je bil tudi odstotek meta iz igre (33:37), domačim košarkarjem pa ni pomagal niti dobljen skok (40:30). Rade Zagorac je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, pri gostih pa jih je Quincy Miller dal 18.

Zvezda je drugič zapored postala prvak Lige ABA, v 15. sezoni pa je to že 11. naslov srbskih klubov v jadranskem tekmovanju. Od tega jih ima šest veliki tekmec rdeče-belih Partizan. Dva naslova so priigrali hrvaški klubi, enkrat pa sta bila najboljša Olimpija in Maccabi. Glede na spor med Fibo in Eco se lahko zgodi, da je bila to zadnja sezona Lige ABA v taki obliki.