Odbojkarji ACH Volleyja so se uvrstili v 3. krog kvalifikacij za Ligo prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

Z rezultatom moramo biti zadovoljni, čez pol leta ne bo nihče vedel, kakšna tekma je bila. Naredili smo tisto, kar smo morali, gremo v tretji krog. Zato čestitam ekipi, svojo nalogo je opravila korektno, edino, kar me je motilo, je bil servis. Moral bi biti boljši, a poznamo, kakšen element je servis, ko se roke malo zašibijo.

Zoran Kedačič, trener ACH Volleyja
Odbojkarji ACH-ja izločili Omonio iz Nikozije

Ljubljančani so dobili tudi prvo tekmo na Cipru (0:3). Zmaga slovenskih prvakov je bila na videz gladka, a se do nje niso sprehodili. Večji del tekme so imeli veliko težav, v prvem nizu s servisom in napakami v napadu, v delu drugega s sprejemom, v tretjem spet z napakami, posledica tega je bilo dejstvo, da so se Ciprčani povsem enakovredno kosali.

Štern in Kozamernik sta se razigrala
Slab servis (devet napak) in neučinkovit napad sta bila razloga, da so se slovenski prvaki mučili vse do konca prvega niza. Gostje so po treh napakah tekmecev in bloku Apostolosa Armenakisa na začetku povedli s 6:2, zanesljivo prednost pa držali vse do izida 16:19. A nato je kakovostna razlika med tekmecema vendarle prišla do izraza. Razigrala sta se Žiga Štern in Jan Kozamernik, po asu zadnjega je bil izid šele drugič na tekmi izenačen, prvič pa so Ljubljančani povedli šele pri izidu 24:23 po zaslugi bloka Dika Puriča. Temu je sledila še točka Šterna, ki je pomenila vodstvo ACH-ja z 1:0.

Napake pri sprejemu
Ko so Slovenci z blokom Šterna na prvi odmor odšli z vodstvom 8:5, je bilo videti, da so ujeli ritem in da bodo imeli v nadaljevanju manj težav. Toda v njihovo igro so se prikradle napake pri sprejemu - teh v prvem nizu ni bilo, tako da so gostje hitro vzpostavili ravnotežje in celo povedli s 14:12. Toda tudi odgovor slovenskih prvakov je bil hiter, stabilizirali so sprejem, s trdnim blokom pa prisilili tekmece v napake. Po bloku Kozamernika so že vodili z 19:16, prednost pa do konca niza še nekoliko povečali.

Kedačič je "zaropotal"
Po vodstvu 2:0 je že bilo jasno, da bodo Slovenci skupni zmagovalci dvoboja. Kot da bi jih to dodatno uspavalo, tekmecem so dovolili, da na začetku tretjega niza povedejo s 3:0, nato pa držijo prednost še nekaj časa. Gostitelji so prvič v nizu, v katerem je Šterna zamenjal Žiga Donik, v vodstvo prišli pri izidu 14:13, ko je blok točko dosegel Purič. Po tem rezultatu so oranžni zmaji po zaslugi dobrih servisov dosegli še tri zaporedne točke, toda gostje so se kmalu spet približali na točko zaostanka, tako da je domači trener Zoran Kedačič moral zahtevati odmor in "zaropotati". Tudi to ni dosti pomagalo, saj so Ciprčani izenačili, a v končnici so bili vendarle spet nemočni in zmaga je ostala doma.

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 2. krog

Povratna tekma:
ACH VOLLEY - Omonia Nikozija 3:0
3:0 (23, 21, 20)

* - v krepkem tisku je izid prve tekme.

ACH Volley bo v 3. krogu (16./20.11.) igral proti francoskemu klubu Arago de Sete. Zmagovalec tega dvoboja bo v LP-ju v skupini D meril moči z Modeno, Craiovo in še enim kvalifikantom.