Brazilija je Srbijo (tako kot Slovenijo) premagala s 3:0 in se prebila v finale svetovnega prvenstva. Foto: EPA
Obračun ZDA in Poljske je odločil peti niz, ki ga je Poljska dobila na 11. Foto: EPA

Brazilija je z uspešnim napadom osvojila 44 točk, Srbija 38. V prvem nizu je bilo že pri prvem tehničnem odmoru 8:4, ob drugem pa 16:11, a se je Srbija s servisi Marka Ivovića povsem približala (21:20). Niz se je končal na 22, potem ko je Douglas uspešno končal napad.

V drugem nizu so si Brazilci prvo občutnejšo prednost priigrali po bloku Lucasa, ko so povedli z 19:15. Srbi so ubranili tri zaključne žoge, a za preobrat niso imeli noči.

V tretjem nizu je bilo pri 19:19 še izenačeno, nato so bili bolj zbrani trikratni svetovni prvaki. Pri zaključni žogi je glavno vlogo odigral Lucas.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 16 točkami Aleksandar Atanasijević, pri Brazilcih je 11 točk dosegel Douglas.

V drugem polfinalu je bilo precej bolj razburljivo, svetovni prvaki Poljaki pa so si po zmagi nad ZDA s 3:2 finale zagotovili šele nekaj minut pred polnočjo. Z 29 točkami je blestel korektor Bartosz Kurek.