Panvita Pomgrad je v kamniški dvorani zmagala z 1:3. Foto: Blaž Weindorfer
Kamniški odbojkarji so naredili preveč napak, kar so gostje izkoristili. Foto: Calcit Volleyball

V tem krogu so bile sicer vse oči usmerjene v derbi med Calcit Volleyjem in Panvito Pomgrad. Boljši začetek je uspel gostiteljem, ki so si hitro nabrali prednost petih točk (11:5), a jo do 14. točke nato tudi zapravili. Predvsem na račun dobre igre v bloku in obrambi ter po zaslugi Vidmarja so uvodni niz sicer dobili s 25:22, a so jim Prekmurci v nadaljevanju vrnili z enako mero. V napeti končnici drugega niza se je namreč razigral izkušeni Andrej Grut, Kamničani pa so tekmecem podarjali točke z vrsto napak.

V tretjem in četrtem nizu so ritem igre narekovali odbojkarji Panvite Pomgrad in vodili že s 15:8 oz. z 12:9, a so igralci Calcit Volleyja, enkrat po zaslugi Tineta Kvasa, drugič pa s točkami Jureta Okrogliča in Andreja Štembergarja Zupana, ki je na mestu korektorja nadomestil poškodovanega Maxsona Pereiro, v obeh nizih stopili razliko. A razpoložena Grut in Jakob Rojnik sta srečanje v izenačenih končnicah obrnila v korist Panvite Pomgrad, ki je na lestvici prehitela Calcit Volley, a so Kamničani doslej odigrali tekmo manj.

Pri ženskah so derbi kroga odbojkarice Calcit Volleyja in Formule Formis odigrale že 8. novembra. Zmage s 3:2 so se veselile Rogožanke, pot do zmage pa so jim močno olajšale Kamničanke same, saj so si privoščile kar 42 napak. Od tega 15 pri začetnih udarcih in 18 v napadu, ob tem so prejele še 10 asov. Igralke Formule Formis so jih nanizale le 18, ob tem pa sta bili v napadu razpoloženi še Valentina Vrbanc in Darja Eržen s 17 oz. 21 točkami.

Omeniti velja še srečanje med Novo KBM Branik in pred to tekmo še četrtouvrščeno ekipo na lestvici, GEN-I Volleyjem. Slovenske prvakinje, ki so v letošnji sezoni edine še brez poraza, so bile prepričljivo boljše s 3:0.