Teden pred začetkom evropskega prvenstva so slovenski odbojkarji v odlični formi. Foto: Ervin Čurlič

Slovenci so z odlično igro gladko dobili prvi niz (25:20), v drugem so predvsem zaradi odličnega začetnega udarca prevladovali Francozi (19:25), v tretjem pa so Slovenci odigrali enega svojih najboljših nizov sploh in gostiteljem prepustili le 15 točk. Četrti niz (23:25) so naši reprezentanti spet odigrali solidno, toda v končnici je naše odbojkarje stala zmage le ena napaka. V petem, skrajšanem nizu so Slovenci spet držali niti igre ves čas v svojih rokah (15:12).

Že ime našega nasprotnika pove dovolj. Vedeli smo, da bo to težka tekma in da je na drugi strani izjemen nasprotnik, zato smo pač morali igrati na ravni, ki jo zahteva ekipa take kvalitete,” je povedal pomočnik trenerja Tine Sattler in nadaljeval: “Veseli smo tudi, da imamo cel kup dobrih in precej enakovrednih igralcev, saj jih je proti Franciji igralo devet. Tako so ob standardni postavi nastopili še Gasparini, Radovič in tudi Plot. Vsi so pokazali, da so na ravni, ki jo zahtevamo, sploh v ključnih trenutkih.”