Odbojkarice Nove KBM Branik upravičujejo vlogo favoritinj. Foto: Thomas Črnčec
Mariborčanke še korak bliže lovoriki

Štajerke, branilke lovorike, so se morale tokrat nekoliko bolj potruditi kot na prvi tekmi, ki so jo dobile s 3:1. Kljub temu je njihova zmaga zaslužena, saj so bile statistično boljše v vseh elementih igre.

Štajerke bi že prej lahko odločile tekmo, a so v drugem nizu pri vodstvu z 22:18 popustile, tako da so se domače vrnile v igro. Na koncu je bil potreben celo peti niz, v katerem so po dveh napakah Petre Kramolc in točki zelo razpoložene Sare Hutinski povedle s 4:0, nato pa tekmo mirno pripeljale do konca. Odločilno točko za 15:9 je prispevala Hutinskijeva.

Ammermanova dosegla 24 točk
Najučinkovitejša igralka tekme je bila s 24 točkami Američanka v mariborski vrsti Sarah Ammerman, medtem ko jih je pri domačih Tjaša Turnšek dosegla 21. Mariborčanke si lahko 11. naslov zagotovijo že v petek, ko bodo ob 18.00 gostile tretjo tekmo.