Mariborčanke so bile na obeh tekmah v domači dvorani suverene. Foto: Miloš Vujinović/Bobo

Na prejšnji tekmi smo dobili prvi niz, potem popustili, danes pa smo startali na polno in gostjam nismo dovolili ritma. Gradili smo našo igro, poskusili povesti, to se nam je poznalo. V ponedeljek sledi že nova tekma, moramo se pripraviti, iskati tisto, kar rabimo od napada, ki je ključen, do tega, da ne pademo, da igramo na ravni, da pritiskamo s servisom, protinapadom in naredimo čim manj napak. Koncentracija bo pomembna, fizična moč, zdaj nas čakajo štirje dnevi počitka.

Bruno Najdič, trener Nove KBM Branika
Nova KBM odločitev prestavila v Tivoli

Mariborske odbojkarice so tudi na svoji drugi domači tekmi finala zanesljivo osvojile zmago, s katero so odločitev o letošnjih državnih prvakinjah preložile do ponedeljka. O naslovu državnih prvakinj pa bo tako odločala peta tekma, ki bo v ljubljanski dvorani Tivoli.

Ob drugem tehničnem odmoru je bilo 16:12 za Calcit, gostje so štiri točke prednosti po zaslugi učinkovite Olivere Kostić imele tudi pri rezultatu 20:16. V nadaljevanju so se razigrale Marina Cvetanović, Saša Planinšec in Iza Mlakar, ki so poskrbele za preobrat z vodstvom 23:22 in 24:23, nato pa so mariborske odbojkarice pri 25:25 osvojile točki in osvojile tudi niz.

Mariborčanke so v drugem nizu zaigrale še bolj zavzeto, zbrano in odločno. Mlakarjeva in Cvetanovićeva sta po natančnih podajah Sare Najdič točke dosegali v serijah in povedle 18:11. Ko je mariborska ekipa odlično zaigrala še v obrambi, se je prednost iz minute višala. Z delnim izidom 6:0 so domače povedle 24:14, nato pa ob bučnem navijanju številnih gledalcev - tekmo jih je spremljalo kar tisoč - brez težav osvojile niz.

V tretjem nizu je bila igra do rezultata 9:7 izenačena, nato pa je mariborska ekipa zagospodarila na igrišču in s točkami neustavljive Mlakarjeve osvojila kar osem točk zapored in povedla 18:7. Državne prvakinje so v teh minutah delovale izgubljeno, slabo so prejemale, igrale nepovezano v polju in neučinkovito v napadu. Napake v njihovi igri so se vrstile druga za drugo. Prednost domače vrste je ob bučnem navijanju gledalcev naraščala iz minute v minuto, gostje pa so brezvoljno le še čakale, da se tekma čim prej konča.