Hočani so presenetili Kamničane in se veselili s svojimi navijači. Foto: OZS

Pri odbojkaricah so v 15. krogu najboljše ekipe upravičile vlogo favoritov.

Srečanje v Hočah se ni dobro začelo za gostujočo vrsto, saj so gostitelji z dobrimi začetnimi udarci izvajali pritisk na kamniške sprejemalce in v protinapadih dosegali točke ter vse do 21:18 narekovali ritem igre. Sledil je preobrat in tri zaključne žoge Calcit Volleyja, a so bili varovanci Gašperja Ribiča v končnici nezbrani in so zmago v napetem zaključku prepustili tekmecem.

V nadaljevanju so Kamničani, na čelu z Radoslavom Gilom, dobro servirali, ob tem pa z bloki in prek nezaustavljivih Jureta Okrogliča in Maxsona Pereire prikazali dobro igro na mreži ter bili veliko boljši nasprotnik. V četrtem nizu je vse kazalo na prepričljivo zmago Calcit Volleyja, ki je vodil že z 12:5, a so bojeviti Hočani izsilili peti niz. V slednjem so gostje že vodili z 11:7, a sta za preobrat in veliko veselje v domačem taboru poskrbela Urban Drvačič z začetnimi udarci in Mantha z napadi. Finski sprejemalec se je sicer izkazal s kar 33 doseženimi točkami, v kamniški ekipi pa sta Jure Okroglič in Maxson Pereira prispevala 22 oz. 19 točk.

Pri ženskah smo v 15. krogu spremljali dva derbija. Odbojkarice Formule Formis, ki na prvenstvu zasedajo tretje mesto in so doslej izgubile le tri srečanja, so doma prepričljivo odpravile vedno nevarno ekipo Roto-Kema Puconci, odbojkarice Calcit Volleyja pa so se morale za zmago nad GEN-I Volleyjem precej potruditi. Novogoričanke so bolje začenjale nize in imele, tudi na račun številnih napak gostiteljic, priložnosti tudi v končnicah, a so Tina Grudina, Alexandra Frantti in Helena Mijoč poskrbele, da so vse točke ostale doma in da Kamničanke še naprej ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice.