Slovenci bi se ob končni zmagi v Osijeku uvrstili na zadnji kvalifikacijski turnir, ki bo maja 2012 v Bolgariji. Foto: EPA
Veselin Vuković in finski selektor Daniel Castellani
Veselin Vuković je Slovenijo dvignil na višjo raven. Lahko uresniči tudi sanje v podobi nastopa na olimpijskih igrah? Foto: Ervin Čurlič

Hrvati so odlično začeli srečanje, povedli s 5:1, nato pa niz dobili s 25:22. Slovenci so se najbolj približali pri izidu 20:22. V drugem so Slovenci pokazali boljši obraz. Potem ko so povedli s 7:4, je Hrvaška izenačila. Sledila je tesna tekma, nato pa je kapetan Tine Urnaut z dvema točkama zapored znova poskrbel za +3 (16:13). Hrvatje se niso več pobrali, tako da je Slovenija slavila s 25:20.

Slovenci v četrtem nizu pometli s Hrvati
V tretjem nizu se je tehtnica znova nagnila na hrvaško stran, saj so domači ušli na 8:4. Slovenci so jih lovili in se po asu Klemena Čebulja približali na 22:23. Toda nato je z dvema točkama zapored Hrvate "rešil" kapetan Igor Omrčen. Četrti niz je presenetljivo gladko pripadel varovancem Veselina Vukovića (25:11), ki so blesteli v vseh prvinah, še posebej pri servisu, medtem ko so se Hrvatje po visokem zaostanku hitro predali.

Dober začetek napovedal dober konec
Slovenci so odlično začeli peti niz, saj so po točkah Tineta Urnauta, Mateja Vidića in Alena Šketa povedli s 3:0, tako da je moral domači strateg vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Hrvatje odgovorili z delnim izidom 4:0, tako da je moral minuto odmora vzeti tudi Vuković. Po njej sta Flajs in Alen Pajenk znova poskrbel za +3 (8:5). Ko je malo kasneje Omrčen poslal žogo v avt, je že zadišalo po slovenski zmagi. In res, tudi po hrvaški minuti odmora se je slovenski niz nadaljeval: Pajenk in Flajs sta poskrbela za 12:6, malo kasneje pa je Rok Satler z asom postavil piko na i slovenski zmagi.

Flajs: Potrebovali niz, da smo se ogreli
“Spet smo potrebovali niz, da smo se ogreli, da smo prišli na raven, ko smo lahko parirali Hrvatom. Tako kot prvi in drugi dan smo imeli težave s sprejemom taktičnega servisa, toda z ostalimi elementi igre in borbenostjo smo to obrnili. Zavedali smo se, da dlje kot bo tekma trajala, več težav bodo imeli Hrvatje z realizacijo v napadu in bolj smo se lahko osredotočili na posamezne napadalce, kar se je res pokazalo v četrtem nizu, ki smo ga gladko dobili. Tokrat smo to filozofijo prenesli tudi v peti niz, nato rešili tekmo v svojo korist in jutri igramo za pot v Bolgarijo,” je po tekmi povedal eden od junakov Flajs.