Kamniški odbojkarji so se prvi prebili v polfinale državnega prvenstva. Foto: Miha Štamcar

Odbojkarice Calcita Ljubljane in Nove KBM Branika niso imele posebnih težav. Ljubljančanke so izločile ekipo Kema Puconci, Mariborčanke pa so bile na dveh tekmah boljše od Formisa. V četrtfinalu so z 2:0 v zmagah napredovale tudi Novogoričanke (obakrat so bile s 3:0 boljše od Braslovč), nekoliko presenetljivo pa so se v polfinale uvrstile odbojkarice UOK Vitala Ljubljane.

Veliko dela so opravile že med tednom, ko so slavile na gostovanju v Kopru, na drugi tekmi pa so pred domačimi gledalci znova zaigrale odlično. Koprčanke so resda spet igrale brez Marine Barič, a to ne zmanjšuje uspeha ekipe, ki jo vodi Gregor Rozman, saj zmaga niti za trenutek ni bila vprašljiva. Vitalovke se bodo v polfinalu pomerile s Calcitom, drugi par je NKBM Branik Maribor – GEN-I Volley.

Plesec Mariboru prinesel zmago
Pri moških so si polfinale po dveh tekmah že zagotovili odbojkarji Calcit Volleyballa. Za zmago s 3:0 nad Krko je največ točk, 15, prispeval Tonček Štern. Zanimivo je bilo v Mariboru, kjer je gostoval Salonit. Kanalci so prvo tekmo dobili, a so bili gostitelji trdno odločeni, da njihovo prednost izničijo. Gledalci v dvorani Tabor so videli borbeno igro na obeh straneh, a obenem tudi precej nihanj v igri, tekma pa je bila odločena šele po petih nizih, pri čemer se je tudi ta končal šele na razliko, z 18:16. Tehtnico na stran Mariborčanom je v odločilnem nizu prevesil odlični Vasja Plesec, ki je v statistiko vpisal 26 točk, od tega 7 v petem nizu. Tretja tekma bo v sredo v Kanalu.

Triglav dobil prvi niz, nato pa ...
Potem ko so odbojkarji kranjskega Triglava med tednom zmagali v gosteh pri Panviti Pomgradu, so se odbojkarji iz Murske Sobote na drugi tekmi četrtfinala veselili zmage v Kranju. Triglavani so dobili prvi niz in gostom je že začela teči voda v grlo, vendar so varovanci trenerja Dejana Fujsa strnili svoje vrste, bili v nadaljevanju v vseh elementih igre boljši od Triglava in zmagali s 3:1. O potniku v polfinale bo tako odločala tretja tekma, ki bo v sredo v Murski Soboti.

DP, četrtfinale, moški:             *
Krka - CALCIT VOLLEYBALL           0:2
        0:3 (-14, -19, -11)

TRIGLAV KRANJ - PANVITA POMGRAD    1:1
        1:3 (23, -23, -17, -22)

MARIBOR - SALONIT ANHOVO           1:1
        3:2 (19, -21, 19, -24, 16)