Poljska živi za domače svetovno prvenstvo, kjer sanjajo, da bi točno po 40 letih osvojili drugo zlato. Foto: Reuters

A osrednja tekma 2. kroga drugega skupinskega dela je bil obračun gostiteljice Poljske z Italijo, ki bi samo še z zmago ohranila manjše možnosti za uvrstitev na prva tri mesta, predvsem pa bi Poljaki ogrozili svoj nastop med najboljšimi. Italijani so dobili uvodni niz in malo prestrašili bučne navijače v Lodžu, a pod vodstvom Marusza Wlazlyja se je zgodil preobrat, še najtesneje je bilo v 4. nizu, ki so ga gostitelji turnirja dobili s 26:24 in tekmo s 3:1.

Američani ugnali in prehiteli Srbe
V skupini E je Poljska zdaj druga, s točko manj od Francije, ki je zlahka s 3:0 odpravila zadnjo Avstralijo. Na tretjem mestu, ki še kot zadnje pelje v tretji skupinski del, pa je senzacionalni Iran, ki je s 3:0 premagal Argentino. Irance lovijo Američani in Srbi, na medsebojnem dvoboju so danes slavile ZDA s 3:1.

V skupini F sta Brazilija in Rusija še naprej stoodstotni ter korakata proti napredovanju. Za 3. mesto se bosta udarila preostala torkova zmagovalca Nemčija in Kanada, ki imata po le en poraz.