Odbojkarice Eczacibašija so se takole veselile naslova. Foto: EPA

a so nove evropske prvakinje. V finalu sklepnega turnirja v Szczecinu so s 3:0 (22, 20, 21) premagale italijansko ekipo Yamamay Busto Arsizio.

Za Eczacibaši je to prvi naslov evropskih prvakinj in četrti za Turčijo. Klubi iz te države so vse naslove osvojili v zadnjih petih letih.

Italija ostaja pri 14 naslovih, po tem zaostaja le za Rusijo, ruski klubi so osvojili 25 naslovov.

Turkinje, ki so lani osvojile četrto mesto, letos pa v polfinalu premagale rojakinje in dvakratne prvakinje, igralke Vakifbanka, so naslov osvojile predvsem po zaslugi servisov sprejema in napada, blok pa je bila tista prvina, v kateri so bile boljše Italijanke.

V malem finalu je Vakifbank s 3:0 premagal poljski Chemik Police s 3:0 (19, 21, 17).