Koper je dobil napeto tekmo v Braslovčah. Foto: Žiga Plahutar
Triglav je s 3:0 odpravil Šempeter. Foto: OK Triglav

Pri moških sta vodilna Calcit Volleyball in ACH Volley sicer dosegla zmagi s 3:0, a so tako ene kot druge nasprotniki močno namučili.

Ljubljančanke so sicer bolje začele tako prvi kot drugi niz in vodile vse do končnice, v tretjem nizu pa so bile v prednosti že z 9:4, a so se na koncu zmage tako v uvodnem kot v tretjem nizu veselile Novogoričanke, ki so nato prepričljivo dobile še četrti niz. Gostiteljice so celotno srečanje malo grešile in si privoščile 17 napak, medtem ko so jih Ljubljančanke naredile kar 34, od tega 12 pri začetnem udarcu in 17 v napadu. Igralke Calcita so sicer bolje blokirale (15 blokov, GEN-I Volley le 8), v vseh drugih elementih pa je bil boljši GEN-I Volley, ki se je z novo zmago povzpel že na tretje mesto prvenstvene lestvice.

Odbojkarice Luke Kopra so se na težkem gostovanju pri vedno neugodnih Braslovčah precej namučile za zmago in obenem zdrsnile na peto mesto v skupni razvrstitvi. Savinjčanke, ki jih po odhodu Slobodana Nikolića vodi njegova pomočnica Damijana Mihalinec, so namreč zelo dobro odprle tekmo in prepričljivo dobile uvodni niz, a so jim Koprčanke, predvsem na račun dobrih servisov ter prodornih napadov in protinapadov Marine Barič in Dajane Lucas, vrnile z isto mero. Po gladki zmagi v drugem in tretjem nizu so domače še enkrat prevzele pobudo in prek Anastazije Žnidar, Katje Mihalinec in Nike Markovič prišle do izenačenja na 2:2, vendar za kaj več kot točko to vseeno ni bilo dovolj.

Pri moških na vrhu lestvice ni bilo sprememb, saj sta tako vodilni Calcit Volleyball kot drugouvrščeni ACH Volley prišla do polnega izkupička. Kamničanom so se odbojkarji Fužinarja, ki jih po novem vodi Slobodan Nikolić, sicer zelo dobro upirali in v prvem nizu prišli celo do izenačenja na 24. točki, a sta gostom zmago z blokom oziroma uspešnim protinapadom zagotovila Tonček Štern in Matic Videčnik. Tesen poraz Ravenčanov, ki letos še niso zmagali, ni zaustavil in so bili tudi v drugem nizu ves čas enakovreden tekmec slovenskim podprvakom, a so jih uspeha na koncu stale napake. Teh se je nabralo 13, pri Calcitu le 7. V tretjem nizu so Kamničani hitro povedli in si brez težav zagotovili še osmo prvenstveno zmago.

To so že v petek dosegli tudi odbojkarji ACH Volleyja, ki so tokrat gostovali pri Krki. Tudi Ljubljančani so se morali, podobno kot Kamničani, za zmago nad Dolenjci precej potruditi, saj še enkrat več v prvenstvu niso bili prav prepričljivi. Na drugi strani so bili precej bolj zadovoljni domači ljubitelji odbojke, ki so spremljali dobro predstavo Krke, hkrati pa kakovostno in izenačeno srečanje. Gostje so sicer slavili po treh nizih, a so bili Novomeščani povsem blizu do samega zaključka nizov, v katerih so slovenski prvaki unovčili tako individualno kakovost kot izkušnje, predvsem v tretjem nizu, ko je Krka vodila že s 14 proti 9 in je ACH Volleyju uspel preobrat.

Odbojkarji Salonita so po nepričakovanem porazu proti Panviti Pomgradu v prejšnjem krogu prvenstva na gostovanju v Mariboru sicer dosegli zmago, a so jim Štajerci odščipnili točko in jih potisnili na peto mesto prvenstvene razvrstitve. Primorci so bili po tekmi veseli dveh točk, saj so zaostajali že z 0:2 v nizih, imeli veliko težav v napadih in pri začetnih udarcih, a so nato le dvignili raven igre in se veselili zmage. Mariborčani, za katere je znova zaigral kapetan Tomaž Horvat, so na drugi strani še enkrat več navdušili z borbenostjo.