Slovenske odbojkarice so še drugič zapored zmagale v Kopru. Foto: Aleš Fevžer
Odbojkarice še drugič boljše od Bolgark

Izbrankam Bruna Najdiča se je poznala utrujenost, škripalo je predvsem v napadu, kjer so le stežka prebijale bolgarski blok, ki je dosegel kar 25 točk. A kljub temu so si priborile peti niz, v katerem so pokazale najboljšo igro in se zasluženo veselile zmage.

Slovenke so težave v napadu vsaj delno prikrile z borbenostjo in predvsem s servisi, pri katerih je blestela Valentina Založnik.
S tem se je Slovenija po polovici tekmovanja povsem nepričakovano vključila v boj za prvo mesto. Naslednji tekmi bodo Slovenke odigrale konec prihodnjega tedna, ko bodo gostovale v Bolgariji.
Vrnitev po zaostanku z 1:2 v nizih
V prvem nizu so bile Bolgarke večinoma v prednosti, toda večje razlike si niso priigrale. Še najprepričljivejše vodstvo so imele pri izidih 11:14 in 12:15, Slovenke pa so naredile preobrat in pred končnico povedle z 21:17 ter kljub nekaj težavam zadržale prednost (25:21). V drugem nizu so Bolgarke vodile s 17:23 in izenačile na 1:1 (20:25). Tudi tretji niz, v katerem so ušle na 8:14, nato pa so se Slovenke približale na 18:19, je pripadel gostjam (18:25).

V četrtem nizu so slovenske odbojkarice po odličnih servisih Založnikove povedle z 8:1, nekaj trenutkov pozneje pa tudi z 10:2. Pri 14:6 ni še nič kazalo, da bi bile lahko gostje nevarne, toda spet je sledilo obdobje slabe slovenske igre v napadu in tekmice so se približale na 19:17. Na srečo gledalcev pa so nato tudi Bolgarke naredile nekaj napak, tako je moral zmagovalke tudi tokrat odločiti skrajšani, peti niz (25:21).

V njem sta se prebudili Valenčičeva in Sara Hutinski, znova je ključno vlogo s servisi odigrala Založnikova, sem pa tja pa se je izkazala tudi povsem izčrpana Marina Cvetanovič. Ob borbeni Katji Medved in Angelini Ajnihar, ki je vnesla nekaj svežine, je bilo to dovolj, da so Slovenke brez posebnih težav dosegle zmago (15:10) in s tem tudi osvojile novi dve točki.
Slovenci še brez izgubljenega niza
Odbojkarji v 4. krogu Evropske lige niso imeli težav na Dunaju. Tako kot v četrtek so Avstrijo premagali s 3:0 (21, 22, 21). Gostitelji so bili tokrat četi Luke Slabeta, ki je igrala brez Tineta Urnauta in Mitje Gasparinija, za odtenek bolj enakovredni kot dan prej, to velja predvsem za prva dva niza, a še vedno daleč od presenečenja. Slovenci so si v vseh nizih že na začetku priigrali prednost, ki so jo kljub nekoliko slabšemu sprejemu držali do konca. Naslednji tekmeci Slovenije bodo Turki, ki bodo v Mariboru gostovali v petek in soboto, 27. in 28. junija.