Slovenske odbojkarice so se vrnile po zaostanku z 0:2 v nizih. Foto: Aleš Fevžer
Slovenke so se oddolžile Azerbajdžanu
Odbojkarice tokrat boljše od Azerbajdžank

Na prvi tekmi teh ekip v dvorani Lukna je v soboto Slovenija izgubila z 1:3.
Slovenke so v prvem nizu vodile s 14:9, vendar nato dopustile gostjam izenačenje. Z delnim izidom 0:6, do katerega so jim s slabim sprejemom pomagale tudi tekmice, so Azerbajdžanke povedle z 18:23 in slavile z 19:25.

V drugem nizu je pri vodstvu Slovenije z 9:7 na sceno stopila 198 cm visoka Polina Rahimova in poskrbela za preobrat (9:12). V nadaljevanju je bil izid večkrat tudi izenačen, nazadnje pri 23:23, nato pa so gostje po dveh napakah slovenskih igralk osvojile dve točki zapored in tudi drugi niz (23:25).

Tretji niz se je le razpletel po željah varovank Bruna Najdiča. Povedle so s 16:11, dovolile le znižanje na 17:16 in ob koncu povišale prednost na 25:20.

V četrtem nizu so večji del vodile gostje (12:18, 15:21), v končnici pa se je začel zasuk. Slovenske odbojkarice so zaigrale kot prerojene, pri 22:22 izničile prednost tekmic, nato pa v izenačeni in razburljivi končnici z zmago s 30:28 izenačile rezultat v nizih.

Peti niz je minil v znamenju boljše igre Slovenk, ki so ves čas vodile in ga tudi prepričljivo dobile s 15:7.
Poraz s premešano postavo
Na istem prizorišču so drugo tekmo proti Makedoniji odigrali tudi slovenski odbojkarji, ki so si že v soboto z zmago s 3:1 zagotovili prvo mesto v svoji skupini. Selektorja obeh reprezentanc sta precej premešala postavi, saj je bilo jasno, da tudi Makedoncem nihče ne more odvzeti drugega mesta. Slovenci niso igrali najbolje in klonili z 1:3. To je bil njihov prvi poraz v letošnji Evropski ligi.
V začetni šesterki so zaigrali Dane Mijatovič, Danijel Koncilja, Jan Klobučar, Tine Urnaut, Matija Jereb in Tonček Štern, v igro pa je kot prosti igralec vstopal Miha Plot. Prvo ime v ekipi gostov in tudi tekme je bil Nikola Gjorgijev, ki je domala vsak napad končal s točko. Na koncu jih je zbral 30.