Slovenski odbojkarji proslavljajo uvrstitev na sklepni turnir. Foto: FIVB
Slovenija - Finska
Slovenci so v letošnji Svetovni ligi doživeli le en poraz. Foto: FIVB
Slovenski odbojkarji potujejo v Avstralijo

Selektor Slobodan Kovač je moral zaradi zdravstvenih težav nekaterih odbojkarjev, ki so se zastrupili s hrano, in poškodbe prsta Jana Kozamernika dodobra premešati udarno postavo.

Tekmo so začeli Tine Urnaut, Alen Šket, Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Gregor Ropret, Mitja Gasparini in Jani Kovačič.

V prvem nizu so po vodstvu Slovenije s 6:3 Finci izenačili na 7:7, potem pa je Slovenija znova povedla s 17:12. Sledilo je znižanje na 17:16, vnovično višje vodstvo z 22:18 in zmaga s 25:21.

Drugi niz so bolje odprli finski odbojkarji, Šket pa je z blokom poravnal izid na 12. točki. V končnici so Slovenci vodili z 20:18 in niz dobili s 25:23.

V tretjem nizu so si prvo večjo prednost priigrali pri 16:13, po treh zaporednih točkah Tončka Šterna pa z 20:15. Finci so še prišli do znižanja na 22:20, potem pa sta bila v napadu uspešna Šket in Urnaut (24:21). Zmago s 25:22 so Sloveniji z napako pri začetnem udarcu poklonili kar tekmeci.

Finsko so Slovenci v letošnji Svetovni ligi premagali že na prvem turnirju v Seulu, tedaj je bilo 3:1.

V nedeljo ob 14. uri bodo igrali še proti Portugalski.
Izjavi po tekmi

Tine Urnaut: "Že včeraj smo v ključnih trenutkih igrali dovolj odločno. Tudi v današnjih prvih dveh nizih smo igrali točko po točko, kar je tisto, kar v tem trenutku potrebujemo, da se pripravimo na kasnejše tekme. Na njih bo raven tako visoka, da se bo igralo na tak način."

Gregor Ropret: "Sprejem mogoče danes ni bil na ravni, ki smo je vajeni. Dvorana je sicer zelo neugodna, piha močna klima, ki nosi žogo levo in desno, poleg tega imajo Finci plavajoče servise, ki nam praviloma povzročajo težave. Ampak smo se prilagodili in prišli do zmage."