Slovenski odbojkarji so do zdaj na sedmih tekmah šestkrat zmagali in enkrat izgubili. Foto: FIVB

Slovenci še naprej vodijo na lestvici drugega razreda in so z eno nogo že v Gold Coastu v Avstraliji, kjer bodo najboljše štiri ekipe nastopale prihodnji konec tedna. Zmagovalec bo napredoval v prvi razred.
Nastop v Avstraliji Sloveniji lahko prepreči le še čudež. Pred Češko, ki je trenutno na petem mestu - Avstralija je tretja, a ima kot gostitelj sklepnega turnirja nastop že zagotovljen - je Slovenija ohranila šest točk prednosti in za zdaj boljši količnik, ki bi ga lahko pokvarili le izjemno slabi predstavi proti Finski in Portugalski. Tekmi bosta v soboto in nedeljo ob 14.00.
V vseh treh nizih dovolili tekmecem, da jih ujamejo
Srečanje proti Egiptu je trajalo več kot dve uri. V prvem nizu so Slovenci prek napadov Klemna Čebulja in Tineta Urnauta ter z blokom Saša Štalekarja, ki je priložnost v standardni postavi dobil namesto Jana Kozamernika, prišli do vodstva s 7:2, pozneje je bilo 13:7, a so Egipčani izenačili na 18:18. Nato so tudi povedli, a je v odločilnih trenutkih Shafik zgrešil začetni udarec in Slovenija je niz dobila s 25:23.

V drugem nizu so gostitelji vodili s 6:4 in z 9:7, a so Slovenci z dobro igro Alena Pajenka in Mitje Gasparinija v napadu napravili preobrat za vodstvo z 18:13. Egipt je spet izenačil na 18:18, po razburljivi končnici, v kateri sta obe repezentanci zapravljali zaključne žoge, pa se je Slovenija le veselila zmage tudi v drugem nizu z 39:37.

Po začetnem vodstvu Egipčanov s 3:0 v tretjem nizu je hitro sledil preobrat, po dobrih servisih Štalekarja se je vodstvo povišalo na 12:8, Urnaut pa je dosegel as za 15:10. Toda tekmeci so spet prišli do serije petih zaporednih točk in izid poravnali na 15:15. V končnici je Urnaut dobro serviral, vidno vlogo pa je imel tudi Alen Šket, ki je zamenjal Čebulja. Z blokom je najprej prispeval zaključno žogo za 24:22, nato pa izkoristil še napad in Sloveniji prinesel zmago s 25:23.
Izjava po tekmi

Alen Šket: "Na koncu štejejo samo zmage in ta danes je bila zelo pomembna. Že kmalu nas čaka nova tekma, ki bo zelo težka. Žal se nam še vedno precej pozna utrujenost od dolge poti, padci v igri se nam še vedno dogajajo. Upam, da jih čim prej odpravimo, da zmagamo še na teh dveh tekmah in da čim bolje pripravljeni pridemo v Avstralijo."