Panvita Pomgrad je po štirih krogih na vrhu lestvice, pri čemer je treba dodati, da je favorizirani ACH Volley odigral le dve tekmi. Foto: Nataša Juhnov-Vestnik

Z najdaljšim obračunom so postregle odbojkarice ekip Kema Puconci in GEN-I Volley, saj so zadnje za zmago potrebovale kar 2 uri in 17 minut.

Odbojkarji Panvite Pomgrad nadaljujejo odlične predstave, saj so v derbiju gladko s 3:0 odpravili kranjski Triglav. Že na začetku tekme so zaigrali odločno in si predvsem z dobro igro v bloku priigrali neulovljivo prednost, ki so jo do konca prvega niza le še povečevali ter domačine pustili pri 13 točkah. V drugem nizu je Sašo Rop poskusil z menjavami prebuditi svoje fante, ki so nato nudili boljši odpor in ob nekaj napakah Prekmurcev prišli do vodstva, a so gostje v končnici odigrali bolj zbrano in povedli z 2:0. V tretjem nizu pa so Kranjčani ponovno slabše odigrali v obrambi in odbojkarjem Panvite omogočili nekaj lahkih točk. Po seriji kar devetih zaporednih točk na računu varovancev Dejana Fujsa je bila tekma odločena, odbojkarji iz Murske Sobote pa so se le še utrdili na vrhu lestvice državnega prvenstva (ACH Volley Ljubljana ima dve, Calcit Volley pa eno tekmo manj).

Zmag s 3:0 sta se veselila tudi Salonit Anhovo in ekipa Hoč, ekipa GEN-I Volley pa je za zmago proti Črnučam potrebovala pet nizov.

KRKA                    4  0 4  0

Med dekleti sta Nova KBM Branik in Calcit Volley z novima zmagama pričakovano potrdila vodilni mesti v skupnem točkovanju 1. DOL za ženske. Bankirke so bile že med tednom boljše od novink v prvi ligi, ekipe Ankaran Hrvatini, Kamničanke pa so se v soboto pomerile z odbojkaricami Zgornje Gorenjske, ki v prvih dveh nizih nikakor niso uspele parirati favoriziranim gostjam. V tretjem nizu so domačinke ob podpori s tribun prikazale boljšo predstavo, s številnimi lepimi akcijami, in niz mirno odločile v svojo korist. Calcitovke si niso mogle privoščiti še enega izgubljenega niza in so ponovno zaigrale odločneje ter slavile s 3:1. Luka Koper in Ljubljana po porazih proti Formuli Formis in Aliansi Šempeter ostajata še brez točk.