Odbojkarice Keme iz Puconcev so s 3:2 ugnale Koprčanke. Foto: Foto Čiček

Omeniti velja predvsem novo zmago odbojkarjev Hoč, ki so bili v maratonskem obračunu s 3:2 boljši od Salonita, pri čemer se je zadnji niz končal z zmago domačih s 40:38. Ekipa, ki je še lani igrala v drugoligaški konkurenci, se je z dobrimi predstavami zasidrala na visokem četrtem mestu v prvenstveni razvrstitvi, medtem ko so Kanalci s porazom praktično že zapravili možnost za uvrstitev v modro skupino.
V nasprotju z Mariborčani, ki jim je uspelo odpor ravenskega Fužinarja zlomiti po več kot dveh urah igre in so si z novima točkama teoretično že zagotovili mesto med najboljšo šesterico.

Modra skupina se nasmiha še Krki, medtem ko je dva kroga pred koncem rednega dela prvenstva že znano, da bodo v zeleni skupini igrale ekipe Panvita Pomgrad, SIP Šempeter in Fužinar Sij Metal Ravne.

SIJ FUŽINAR METAL     16  1 15  4

Pri ženskah je bilo v Novi Gorici pričakovati derbi med domačim GEN-I Volleyjem in Novo KBM Branik, a imajo v novogoriški vrsti v letošnji sezoni veliko smole s poškodbami, saj trener Alen Bektašević ne more več računati na podajalko Zalo Zbičajnik in izkušeno sprejemalko Anito Petho. Gostovanje na Primorskem je bilo za mariborsko vrsto, ki je trenutno v zelo dobri formi, bolj kot ne formalnost.

Manj prepričljiv je bil Calcit Volleyball, ki se je v obračunu z mestnimi tekmicami reševal že v prvem nizu, ko so odbojkarice Volleyball Ljubljane vodile s 23:20, nato pa iz rok izpustil tudi tretji niz. Kljub temu je Calcit slavil s 3:1 in ostaja na prvem mestu lestvice. Za največje presenečenje so v tem krogu sicer poskrbele igralke Luke Koper, ki so na gostovanju pri Puconcih prišle do točke. Za to je najbolj zaslužna Dajana Lucas, ki je dosegla kar 25 točk, 12 jih je dodala Victoria Dakin. V vrstah Keme so bile tudi tokrat najbolj prepričljive Katja Karin Pintarič (20 točk), Nina Kovač (15 točk) in Iva Škraban (14 točk).